Krimi

Tagaajamine Tallinna-Pärnu maanteel: politsei tulistas narkokuriteos kahtlustatavate tabamiseks läbi veoauto rehvid – alguses vale, siis õige (59)

Toimetas Annika Erg, 10. mai 2021 20:40
Kinni peetud mehi kahtlustatakse suures koguses narkootilise aine ebaseaduslikus käitlemises.Foto: Lugeja foto
Esmaspäeva pärastlõunal pidas politsei Harjumaal kinni narkokuriteos kahtlustatavad mehed. Peatumismärguannet eiranud, politseisõidukeid ramminud ja veoautoga eest ära sõitnud meeste peatamiseks tulistas eriüksus läbi auto rehvid. Politseioperatsiooni käigus kahjustati ka ühe kõrvalise veoki rehvi, keegi viga ei saanud.

10. mail viidi Harjumaal Tallinna-Pärnu maanteel läbi politseioperatsioon narkokuriteos kahtlustatavate meeste kinnipidamiseks.

Politseinikud andsid veokijuhile tankla parklas peatumismärguande, mida ta eiras. Kahtlustatav sõitis pihta politseiautodele ning lahkus üle haljasala parklast, riivates seejuures ka ühte kõrvalist sõiduautot.

Maanteel lisas ta kiirust, riivas politseisõidukeid ning keeras ringteelt ära kõrvalteele, kuhu kaks politseiautot talle järgnesid. Nendele järgnes kolmas kinnipidamisel osalenud eriüksuse auto, millele tuli ringteel vastu põgeneva veokiga sarnane veok.

Politseinik tegi ühe sihitud lasu veoki esirehvi, misjärel sõiduk peatus. Kontrollimisel selgus, et tegemist ei olnud juhtumiga seotud veokiga. Sõidukis viibis üks inimene, kes viga ei saanud.

Mõne minuti möödudes pidas eriüksus kinni Harku suunal teise veokiga liikunud narkokuriteos kahtlustatavad mehed. Sõiduk sundpeatati tulirelvaga.

Kahtlustatavad plaanisid Eestist lahkuda

Politsei eriüksuse K-Komando juht Hannes Perki sõnul oli tegemist planeeritud kinnipidamisega, kuid ka sellega kaasnevad alati riskid.

„Me ei tea kunagi, kuidas kurjategija politseid nähes reageerib. Kas saadakse aru, et mõistlik on rahulikult seisma jääda või üritatakse viimase hetkeni eest ära põgeneda. Narkokuritegude puhul üritavad kurjategijad kindlasti ainest vabaneda, et politsei ei saaks koguda tõendeid. Selliseid kinnipidamisi planeerime alati ette ja üritame neid läbi viia võimalikult ohutult. Paraku ei ole kõiki stsenaariume võimalik ette näha,“ ütles Perk.

„Palusime operatsiooni käigus ekslikult sundpeatutud veokijuhi käest vabandust, tema rehv vahetati välja ning veokijuht asus koduteele. Hüvitame talle tekitatud kahju,“ selgitas Perk.

Kinni peetud mehi kahtlustatakse suures koguses narkootilise aine ebaseaduslikus käitlemises. Kahtlustatavad liikusid Laagrist Ikla suunas ning politseile teadaolevalt plaanisid nad Eestist lahkuda.

Narkokuriteo uurimine kestab ning antud hetkel ei ole selle kohta võimalik täiendavat infot anda. Uurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegude büroo ja juhib riigiprokuratuur.