Eesti uudised

HÜVASTI, AJATEENISTUS?! Kaitseminister Kalle Laanet tahab reformi (89)

Marvel Riik, 10. mai 2021 15:58
Kalle Laanet.Foto: Martin Ahven
„Ausalt öeldes mulle see sõna „ajateenistus“ ei meeldi väga,“ teatas kaitseminister Kalle Laanet riigikogus.

Laanet kutsuti esmaspäeval riigikogu riigieelarve erikomisjoni istungile, kus arutati riigikaitsekulude mahu muutust. Ühel hetkel tüüris jutt ajateenijate arvu juurde, mille juures andiski kaitseminister teada, et talle ei meeldi termin „ajateenistus“.

„See oleks nagu mingit aega teenima, tegelikult toimub selle perioodi jooksul reaalne väljaõpe, mis päädib siis üldjuhul Kevadtormiga, kus hinnatakse seda valmisolekut,“ selgitas Laanet.

Samal teemal

Riigieelarve erikomisjoni liige Peeter Ernits küsis seepeale Laanetilt, et kui „ajateenija“ on vale sõna, mis ettepanekuid on ta siis ministrina teinud, et väljendit muuta.

„Ütleme niimoodi, ma olen initseerinud erinevaid inimesi kaasa mõtlema, äkki oleks mõni parem sõna selleks. Aga siiamaani ma ei ole saanud vastuseid,“ kostis Laanet salakavala muigega.

Ajateenistus on meessoost kaitseväekohustuslase kaitseväeteenistuskohustuse täitmine ning naissoost isiku vabatahtlik kaitseväeteenistusse asumine ja selle läbimine sõjaväelise väljaõppe saamise eesmärgil. Eesti keele instituut pakub ajateenistusele hulga sünonüüme: sõjaväeteenistus, armeeteenistus, kroonuteenistus, kroonu, sundaeg, sundajateenistus ja sõjateenistus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee