Eesti uudised

Hiina saatkond saatis Eesti arvamusliidritele kirja, milles palutakse Hiina suhtes olla soosivam (12)

Toimetas Keit Paju, 8. mai 2021 12:01
Foto: Reuters/Scanpix
Hiina saatkond saatis mitmetele Eesti arvamusliidritele kirja, milles palutakse Hiina suhtes olla sõbralikum ja soosivam.

"Teatan avalikult, et Hiina saatkond Eestis kirjutas mulle, ning üritas mind mõjutada, et ma oleksin Hiina suhtes soosivam. Minu arvamus ei ole müügiks! Küberrünnaku korral võtan ühendust Eesti Kaitsepolitseiametiga," kirjutab tõlkija ja orientalist Martti Kalda ühismeedias.

Postituse all tõdevad ka teised ühiskonnategelased, et ka nemad on samasuguse kirja saanud, nende seas näiteks ajakirjanik ja välispoliitika ekspert Erkki Bahovski, luuletaja Juku-Kalle Raid, kunstnik ja luuletaja Kristina Viin, religiooniloolane Jaan Lahe, kultuuriloolane Ivar Tröner, assüroloog Vladimir Sazonov ja ettevõtluskoolitaja Tuuli Stewart.

"Kiri jagab paari linki, milles Hong Kongi ja USA uurijad väidavad, et mingit uiguuride genotsiidi pole olemas ja kõik on USA propaganda," kommenteeris Kalda Delfile

Kalda sõnul on kiri põhimõtteliselt oligi see kutse dialoogile. "Seal oleks siis ilmselt edasi muditud. Raha, ametit või hüvesid pakutud. Seepärast ongi tähtis kõik see selgelt ja ühemõtteliselt avalikustada," arvab Kalda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee