Madis VeskimägiFoto: Erakogu
Arvamustoimetus 7. mai 2021 10:43
Kas Tallinna kiirabi otsus lasta lahti vaktsineerimata töötajad on õige? Millest sünnib tõenäoliselt suurem kahju: vaktsineerimata tervishoiutöötajatest, kes võivad patsiente nakatada, või töötajate puudusest, kui mõnes asutuses on vaktsineerimisest keeldunuid töötajaid rohkem, keda peaks nüüd ees ootama vallandamine? Kuidas lahendaksite või olete lahendanud selle mure oma kollektiivis?

Madis Veskimägi, Tõstamaa perearst: Mul on väga raske kommenteerida teise raviasutuse juhi otsust. Pean õigeks kõigi meditsiinitöötajate vaktsineerimist. Kui see on meditsiiniliselt vastunäidustatud, siis suure haigestumisriski korral ei ole õige nende meedikute töö vahetult infektsiooniriskiga haigetega.

Lahti laskmine kõlab julmalt, üle parda viskamisena. Valitseb ju meditsiinitöötajate põud, teadupärast on Eestis üle 4000 meditsiiniõe puudu. Kindlasti on võimalik leida töötajatele asutuse siseselt mõni teine tööülesanne.

Näen asjas veel teist poolt. Kui meditsiinitöötaja nakatub töö ajal, siis seda võib vaadelda kui tööõnnetust, millel on tööandjale omad (kulukad) tagajärjed. Meie Tõstamaa Tervisekeskuse väikses kollektiivis on kõik 13 töötajat vaktsineeritud. Ausalt öelda ei tekkinud isegi mõtet keeldumisest. Vaktsineerimine on ainus, teaduspõhine võimalus pandeemia seljatamiseks.