Maailm

Lukašenka keelas Nivea kreemid ja Škoda autod (19)

Greete Kõrvits, 6. mai 2021 20:44
Valgevenelaste tänuavaldused Saksa firmale.Foto: Hartõija 97 / Telegram
Solvunud, et välismaa brändid keeldusid osaliselt tema riigis toimuma pidanud jäähoki-MMi toetamast – korraldamise au jääb nüüd ainuüksi Läti kanda –, keelustas Valgevene diktaator Aljaksandr Lukašenka nende toodete impordi. Järgnes rahva omaalgatuslik tänuaktsioon, mille käigus leiti erinevaid viise, kuidas keelatud firmadele aitäh öelda.

Keeld puudutab kolme ettevõtet: autotootjat Škoda, kosmeetikafirmat Nivea ja mootoriõlide valmistajat Liqui Moly.

Firmade põhimõttekindlus liigutas diktaatorliku režiimi vastaseid valgevenelasi nii väga, et tänavapilti ilmusid toetussõnumid, eriti just Saksa firmale, mis teeb teatavasti kreeme ja muid nahahooldustooteid. Minski tänavapilti ilmusid isegi Nivea grafitid, vahendab demokraatiameelne organisatsioon Hartõija 97. „Nivea – aitäh!“, „Živea!“ (sõnamäng, mis seob firma nime sõnaga „elu“). Keegi korteriasukas meisterdas oma kätega plagu, mis meenutab Nivea tumesinisel taustal olevat valge tekstiga logot ning riputas selle oma rõdule. Daamid postitasid pilte enda valgetes ja punastes toonides – demokraatiameelsete protestijate värvid – aksessuaaridest koos Nivea toodetega.

Valgevenelaste tänuavaldused Saksa firmale. Foto: Hartõija 97 / Telegram

Škoda autosid ja Nivea kreemipotsikuid ei hakka küll keegi hävitama, kuid nende tooted saadetakse piirilt lihtsalt tagasi. Turist tohib Nivea kreeme enda tarbeks kaasa võtta ning riiki võib siseneda ka Euraasia majandusliidus registreeritud isikliku Škodaga.

Paljud valgevenelased pole endiselt rahul Lukašenka diktatuuriga ning kahtlaste valimistega möödunud augustis ja tahaksid isevalitsejast lahti saada. Seega – protestivaim hingab veel.

Samal teemal

25.04.2021
Lukašenka elu maksab 10–11 miljonit dollarit?
18.02.2021
JÄÄDVUSTASID PROTESTE: Minski kohus mõistis noored ajakirjanikud kaheks aastaks vangi
05.01.2021
EBASEADUSLIK PIKETT: koduaeda protestiva lumememme püstitanud valgevenelast ootab kohus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee