Seisukoht

Seisukoht | Meie aja uued sümbolid 

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 6. mai 2021 16:08
Veel segasemad lood on Estonia juurdeehitisega. Eesti riikluse sümbolile Estonia hoonele ei tohiks kergekäeliselt juurdeehitist lisada, ütleb loogika.Foto: Andres Varustin
Sel nädalal otsustasid riigikogu kultuurikomisjoni liikmed, millised riiklikult tähtsad kultuuriehitised saavad rahasüsti. 

Kui Narva kultuurikvartali Manufaktuur ja Rakvere Pärdi muusikamaja osas näib ühiskonnas valitsevat üksmeel, siis Tartu südalinna kultuurikeskus (Süku) ja Estonia juurdeehitis Tallinnas kütavad kirgi. 

Samal teemal

Paljude tartlaste jaoks on kurb ja arusaamatu, miks peab kultuurikeskus ehitatama just südalinna parki. Et ikka puud maha ja betoon asemele? Jah, aga enda arvates Süku rajamisega taas valimisvõitu kindlustama minev reformierakondlik linnavõim unustab, et tartlane on rohelise mõtlemisega. Meenutagem kas või võitlusi Tartu lähedale plaanitud tselluloosivabrikuga. Seega võib Süku osutuda Pyrrhose võiduks.

Veel segasemad lood on Estonia juurdeehitisega. Eesti riikluse sümbolile Estonia hoonele ei tohiks kergekäeliselt juurdeehitist lisada, ütleb loogika. „See hävitab kogu (ümberkaudse – toim) ruumi ära,“ on arhitekt Ignar Fjuk juba jõuliselt juurdeehitise kavandit kritiseerinud. 

Nüüdsete otsuste järgi tehakse tulevikus järeldusi praeguse aja ja inimeste kohta. Praegu on laual ei vähem ega rohkem kui see, kas Eesti paneb märgi maha millegi uuenduslikuga või jääbki meie aega meenutama ühe pargi mahavõtmine ja Eesti sümbolhoone lörtsimine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee