Foto: https://www.facebook.com/matis.maeker
Toimetas Triinu Laan 6. mai 2021 11:51
Valitsus otsustas oma tänasel nõupidamisel nimetada Rahapesu Andmebüroo uueks juhiks Matis Mäekeri. Valitsus lähtus oma otsuses riigikantselei tippjuhtide valikomisjoni poolt läbiviidud avaliku konkursi tulemustest.

Mäeker võitis ka eelmise konkursi, kuid siis blokeeris toonane rahandusminister Martin Helme tema kandidaadi. 

Matis Mäeker on viimased ligi 10 aastat töötanud Finantsinspektsioonis, alates 2019. aasta jaanuarist rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise järelevalve osakonna juhatajana.

2015. aastast on Mäeker Euroopa Nõukogu rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise ekspertkomitee MONEYVAL’i ja riikidevahelise rahapesuvastase toimkonna FATF sertifitseeritud hindaja ning 2020. aasta jaanuarist MONEYVALi juhtorgani liige. Matis Mäeker on Euroopa Pangandusjärelevalve rahapesu tõkestamise komitee asendusliige, samuti on ta avaldanud mitmeid rahapesu tõkestamise alaseid publikatsioone. 

Matis Mäekeril on Tartu Ülikooli magistrikraad õigusteaduses. Rahapesu andmebüroo juhi ametisse asub Matis Mäeker kava kohaselt 14. juunil.

Rahapesu Andmebüroo on alates 1. jaanuarist 2021 eraldiseisev valitsusasutus Rahandusministeeriumi haldusalas ja tema põhiülesandeks on rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine Eestis.