Krimi

Laagna tee surmaavarii: kaitsja peab nõutud vangistust liiga karmiks (26)

Siim Randla, 6. mai 2021 06:38
Isa KhalilovFoto: Stanislav Moškov
Laagna surmaavarii osalise Isa Khalilovi kaitsja, vandeadvokaat Vladimir Sadekov peab prokuröri poolt kaitsealusele nõutud 12 aastast vangistust liiga karmiks karistuseks.

Prokurör on nõudnud Harju maakohtus Isa Khalilovile ja Vjatšeslav Kalašnikovile, keda süüdistatakse eelmisel suvel Tallinnas Lasnamäel Laagna teel kahe hukkunuga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustamises, 12 aastast vangistust. Prokuratuur esitas oktoobris Khalilovile ja temaga võidu kihutanud autojuhile Vjatšeslav Kalašnikovile süüdistuse paragrahvi põhjal, mis käsitleb sõidureeglite rikkumist, kui sellega on kaasnenud kahe või enama inimese surm.

Sadekov leiab, et karistus on liiga karm, ja see ei vasta praktikale. „Juhul kui Isa tunnistatakse süüdi, tuleb keskmisest määrast leebem karistus määrata,“ leiab ta.

Khalilov ja Kalašnikov on kohtuistungil rääkinud enda versiooni Laagna teel juhtunust, mille tõttu hukkusid raske liiklusõnnetuse tagajärjel kaks inimest. Nad kinnitasid, et mingisugust võidukihutamist polnud ning kõik toimus juhuse tahtel.

Samal teemal

13.04.2021
Laagna tee surmasõitja rääkis kohtus enda versiooni: minu ees oli tühi tee ja siis tekkis sinna Volvo
22.03.2021
Laagna tee surmaavarii üks ohvritest on siiani koomas. Abikaasa: arstide prognoos ei anna lootust
12.02.2021
KOLMAS KAMRAAD KOHTUS: Laagna tee surmaavarii algas juhuslikust kohtumisest draamateatri ees

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee