Krimi

Varro Vooglaiult nõutakse kohtus hüvitist (38)

Siim Randla, 6. mai 2021 06:36
Varro VooglaidFoto: Laura Oks
Harju maakohtus on arutusel Florian Hartlebi ja Teele Holmbergi kahjunõue Varro Vooglaiu ja Markus Järvi vastu väidetavalt ebaõigete andmete ja ebakohaste väärtushinnangute eest rändeleppe meeleavaldusel.

Kahjunõuet on põhjendanud sellega, nagu oleks Varro Vooglaid ja Markus Järvi portaalis Objektiiv avaldatud käsitlustega kahjustanud Hartlebi ja Holmbergi mainet, esitades 2018. aasta detsembri alguses Vabaduse väljakul toimunud ÜRO rändeleppe vastasel meeleavaldusel aset leidnud intsidendiga nende kohta seonduvalt ebaõiged faktiväited ja ebakohaseid väärtushinnanguid.

Samal teemal

Nõudekirja kohaselt ei olevat Hartleb korraldanud provokatsiooni ega ka provokatsioonis osalenud, veel vähem kedagi lapsevankriga ramminud, on kirjutanud Objektiiv.ee Vooglaid sõnas 2019. aastal ERR-ile, et temani on jõudnud advokaadi koostatud vastav nõudekiri.

Holmbergi ja Hartlebi palgatud advokaat nõuab Vooglaiult ja Markus Järvilt ebaõigete väidete ja ebakohaste väärtushinnangute avaldamise eest kahju hüvitamist summas 110 000 eurot, kirjutas ERR toona.  Teele Holmberg  on varem  öelnud, et kuna tegemist on poolioleva vaidlusega, millel on perspektiiv minna kohtusse, siis ta hea meelega seda praegu ei kommenteeriks

Harju maakohus pidi hagi arutama tänavu veebruaris, kuid istung lükati edasi maikuusse ja nüüd on see arutusel.

Samal teemal

07.01.2019
Saksa politoloogiadoktoriga raksu läinud odinlane valetas „Pealtnägijas“
14.11.2018
Odinlastega rüselenud pereisa avaldas soovi erakonnast lahkuda
14.11.2018
Kadri Napritson Acuna lapsevankri skandaalist: nüüd olen ma rünnaku all kui naine, kes on välismaalasega abielus