Foto: AFP/Scanpix
Greete Kõrvits 5. mai 2021 20:17
Sõltumatu järelevalvekomisjon leidis, et USA eelmise riigipea Facebooki ja Instagrami kontode blokeerimine jaanuarikuise kapitooliumimäsu järel jääb esialgu küll kehtima, ent sotsiaalvõrgustikuhiiu otsus need määramata ajaks ehk sisuliselt igaveseks sulgeda, pälvis komisjoni halvakspanu.

6. jaanuaril ründas Trumpi pooldajatest koosnev rahvamass USA valitsushoonet Kapitooliumi, olles enne saanud indu presidendilt endalt, kes lubas nendega seal liituda (kuid ei teinud seda). Seejärel sai aktiivne säutsuja keelu Twitterilt, aga ka Facebookilt. Sõltumatu komisjon, kes uuris nimelt viimase otsust, märkis, et presidendi kontode sulgemine määramata ajaks ei olnud asjakohane ning peaks vastama samadele standarditele, mis kehtivad tavakasutajatelegi.

Facebookil on pool aastat aega, et komisjonile vastata. Senikaua Trump oma Facebooki kontot tagasi ei saa. Presidenti esindav lobiorganisatsioon Save America PAC saatis välja pressiteate, milles mõistis sotsiaalvõrgustike keelud hukka ning väitis, et nende taga on „radikaalvasakpoolsete hullude hirm tõe ees“.