Maailm

UPS! Belgia talumees nihutas riigipiiri 

Greete Kõrvits, täna 19:50
Foto: David Lavaux/Facebook
Üks Belgia talumees põhjustas paraja furoori, kui pahameelehoos Belgia-Prantsuse piiri ümber sättis. Piiri tähistav post jäi pidevalt tema traktori teele ette ning sellest tüdinuna otsustas ta selle mujale tõsta ‒ otse Prantsusmaale, andes seega Belgiale umbes kahe meetri võrra pinda juurde.

Asjale sai jälile terava silmaga ajaloohuviline, kes piirkonnas jalutades märkas, et 1819. aastast ühe koha peal seisnud post ei ole enam seal, kus varem. „Ta tegi Belgia suuremaks ja Prantsusmaa väiksemaks. Pole kuigi hea mõte,“ kommenteeris Erquelinnes'i piirilinnakese meer David Lavaux Prantsuse televisioonile. Belglane rõhutas, et juba tavaliste maaomanike vahel võib selline lüke paksu verd tekitada, riikidest rääkimata.

Õnneks ei pahandanud juhtumi üle ei Prantsuse ega Belgia riik ning kui talumees puhtsüdamlikult vabandab, võib ta kriminaalkaristusest pääseda, vahendab Belgia meedia.

Võib-olla oli rahulolematu ainult üks ametiisik. „Mina olin küll rõõmus, minu linn sai suuremaks,“ naeris linnapea Lavaux. „Kuid ma kardan, et Bousignies-sur-Roci linnapea sama meelt ei olnud.“ Prantsuse linnakese meer Aurélie Welonek sõnas, et piirisõda ta tõepoolest heade naabritega ei sooviks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee