ANU RAUA KESKUS: ERMi plaan nägi ette, et keskusest saab mastaapne peatuspaik Eesti ja Mulgimaa külalistele ning meelepärane töö- ja puhekoht kultuuri- ja loomeinimestele.Foto: ERM
Kristjan Väli 4. mai 2021 18:41
„Lõpuks oleme riigiasutus ja loodame, et riik selle raha ka meile eraldab,“ ei ole Eesti Rahva Muuseumi (ERM) juht Alar Karis viimaste uudiste valguses kaotanud lootust, et Viljandimaale plaanitav 2,6 miljonit eurot maksev Anu Raua keskus ikkagi valmib. Ta märgib, et ka ERM ei kerkinud üleöö: otsus võeti vastu 1996. aastal, kuid maja valmis kakskümmend aastat hiljem.

ERM esitas kultuurikomisjonile projekti, mis nägi ette Viljandimaale Anu Raua keskuse rajamist. Plaan nägi ette, et keskusest saab mastaapne peatuspaik Eesti ja Mulgimaa külalistele ning meelepärane töö- ja puhekoht kultuuri- ja loomeinimestele. Kõik see maksnuks 2,6 miljonit eurot, mis teiste ettepanekute juures on pisku. Näiteks üks võiduprojektidest – Narva Kreenholmi kultuurikvartal – läheks esialgse plaani kohaselt maksma umbes 15 miljonit eurot. Läks nii, et kultuurikomisjon Anu Raua keskust riiklikult tähtsaks kultuuriobjektiks ei valinud ning rahasüsti Anu Raua keskus ei saa.

Edasi lugemiseks: