Eesti uudised

ÕL KÜSITLUS | Terrassid on taas avatud! Kuidas kulges esimene päev? 

Johanna-Kadri Kuusk | Video: Robin Roots, 4. mai 2021 18:31
KüsitlusFoto: Robin Roots
Esmaspäevast, 3. maist tohtisid baarid ja restoranid valitsuse loal avada väliterrassid. Õhtuleht käis erinevates Tallinna söögikohtades uurimas, kuidas esimene päev möödus.

Telliskivi loomelinnakus asuva restorani Kivi Paber Käärid (KPK) töötaja sõnul olid esimese piirangute leevenduspäeva õhtul terrassid rahvast täis. 

Samal teemal

„Eile õhtul oli terve Telliskivi rahvast täis," rääkis KPK teenindaja, kelle sõnutsi käis ta ka aeg-ajalt piirangute ajal tööl, ent siis polnud palju teha. Ta tänas ka ema, kes keerulisel ajal aitas. „Loodame, et uuesti [piiranguid] ei tule, siis kaob teeninduskultuur vist täiesti ära,“ lisas ettekandja.

Lähedal asuva Reval Cafe töötaja sõnul ei olnud neil esmaspäeval palju kliente. „Tööd on küll rohkem, aga ma ei ütleks, et inimesed massiliselt pressiks end sööma terrassile," kirjeldas teenindaja ja nentis, et enne piirangute leevendamist oli tööd oluliselt vähem.

Balti Jaama turu läheduses asuv restoran ÜLO pani erinevalt paljudest teistest  uksed vahepeal üldse kinni. Nüüd ootavad nad vaid sooja ilma ja kliente.„Uudistest lugesin, et kõik eile suurima rõõmuga šoppasid ja meil oli kaunis rahulik päev, aga täna päike paistab ja on tunduvalt paremini läinud," sõnas söögikoha töötaja.

Ta jätkas: "Sellegipoolest on võib-olla kellegi jaoks õues veel jahe istuda. Kuna restoranitoit ei ole ikka see, mida soovid koju oodata, siis meie otsustasime kaasaveo kinni panna seniks, kuni me ei saa pakkuda teenindust ja toitu kohapeal. Kuna valitsuselt saime toetust, siis arvan, et läks isegi hästi. Teadsime üks hetk, et kui me taas avame, jagub tööd kõigile. Võtsime seda kui väikest puhkust."

ÜLO teenindaja avaldas ka lootust, et olukord liigub paremuse poole. „See aasta on olnud kõigile raske. Töötajatel on ju vaja ka pikemas perspektiivis sissetulekut ja teadmist, et neil on töö. Oleme terve aasta võtnud üks päev korraga, või siis valitsuse moodi - kaks nädalat korraga. See ei ole olnud lihtne,“ tõdes ta ja lisas, et täiendavad piirangud muudaks tulevikus toitlustussektorisse töötajate leidmise väga raskeks.

Balti Jaama turuhoones asuva Humalakoja töötaja sõnul oli esmaspäeval pilves ilmast hoolimata terrass rahvast täis. "Vahepeal oli meil põhimõtteliselt puhkus. Mõned kohad tegid kaasamüüki, aga meie ei näinud sellel mõtet. On raske öelda, mis saaks siis, kui kohad uuesti kinni läheks. Lihtne ei saa ta olema,“ kommenteeris ta.

Samal teemal

03.04.2021
Euroopa Liit asub arutama vaktsineeritud välisturistidele reisiloa andmist
03.04.2021
Terviseamet mures: piirangute leevendamine võib koroonaolukorda halvendada, mitmes maakonnas on nakatumiskordaja tõusnud
22.03.2021
ASI SELGE! Piirangud muutuvad leebemaks