Maailm

Täiendatud kl 14.25 ja 17.15

VIDEOD | Mehhiko pealinnas varises kokku metrooviadukt, hukkus vähemalt 23 inimest (1)

Aare Kartau, Greete Kõrvits, 4. mai 2021 17:15
Rong ja rusud varisesid viadukti all sõitnud autode peale.Foto: Reuters/Scanpix
Mehhiko pealinnas Méxicos juhtus esmaspäeva õhtul traagiline õnnetus. Selle 12. liinil asuv metrooviadukt varises seda ületanud rongi raskuse all kokku. Reutersi teatel hukkus vähemalt 23 inimest.

Õnnetus juhtus kohaliku aja järgi kella 22.30 paiku. Veidi pärast päästeoperatsiooni algust otsingud peatati, sest päästjad kartsid, et teele võib langeda veel rususid või et katkisel viaduktil ohtlikult rippuvad vagunid ei pea vastu ja varisevad alla. Operatsioon jätkus, kui kraanal õnnestus vagunid stabiliseerida.

Samal teemal

Ametivõimud täpsustasid hiljem, et osaliselt kokku varisenud viadukti tõttu sai surma vähemalt 23 ja vigastada 70 inimest. Hukkunute seas oli ka lapsi. Kohaliku telekanali Milenio TV avaldatud videos on näha, kuidas viadukt variseb selle all sõiduteel liigelnud autode peale. Metrooliin, millel õnnetus juhtus, valmis pea kümne aasta eest, kirjutab Reuters.

Sündmuspaigale sõitnud México linnapea Claudia Sheinbaum teatas sotsiaalmeedias, et seal tegutsevad tuletõrjujad ja avaliku julgeoleku töötajad. Samuti olid kohal haiglate kiirabibrigaadid ja hiljem saabus ka sõjavägi. Sheinbaum sõnas, et esialgu pole õnnetuse põhjus veel teada.

Kohapeal oli olukord kaootiline ning sinna kogunesid kiiresti murelikud lähedased, sõbrad ja perekonnad. „Minu minia helistas mulle,“ ütles ahastav mees, kes otsis poega. „Ta oli temaga koos ja ütles, et kogu kaadervärk kukkus neile peale.“ Üks naine püüdis oma meest üles leida ja kurtis, et keegi ei tea midagi ning abikaasa ei vasta tema kõnedele.

México linna rongivõrgustik on üks maailma kõige tihedama liiklusega linnametroosid. Põhja-Ameerikas kasutavad oma linna rongisüsteemi rohkem ainult newyorklased. Méxicos on varemgi õnnetusi ette tulnud: 1975. aastal hukkus kahe rongi kokkupõrkes 31 inimest, eelmisel aastal sai aga sarnases avariis surma üks ja vigastada 40 elanikku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee