Tabatud pedofiilid tegutsesid tumeveebis.Foto: Panthermedia/Scanpix
Greete Kõrvits 3. mai 2021 18:43
Saksa politsei arreteeris kolm meest, keda kahtlustab tohutu võrgustiku tegevuses hoidmises, kus jagati laste seksuaalset väärkohtlemist kujutavaid pilte ja videosid, vahendab Deutsche Welle. Neljas kahtlusalune nabiti kinni Paraguays.

Tumeveebis tegutsenud platvorm Boystown ja mitmed sellega seotud pedofiilide jututoad on nüüdseks kinni pandud ning Europoli sõnul võib kogu maailmas uurimise käigus oodata veel mitmeid arreteerimisi. Kõik praegu vahi alla võetud mehed on Saksa kodanikud vanuses 40, 49, 58 ja 64. Kinnipeetutest vanim oli võrgustiku kõige aktiivsem tegelane, olles aastate jooksul teinud enam kui 3500 postitust.

Saksa korrakaitsjad tegid koostööd Hollandi, Rootsi, Austraalia, Ühendriikide ning Kanada võimudega, samuti Europoliga. Kõigi meeste kodudes toimusid läbiotsimised ja eeldatavasti kavatseb Paraguay neljanda mehe, kes on juba mitu aastat Lõuna-Ameerikas elanud, Saksamaale välja anda.

2017. aastal avastasid Saksa uurijad samasuguse jõleda võrgustiku nimega Elysium, millel oli üle 111 000 kasutajakonto (Boystownis oli neid enam kui 400 000) ning mis tegutses kuues keeles. Elysiumis jagati rõvedat materjali isegi imikutest. DW-ga rääkinud politseiuurija nentis, et video- ja pildimaterjali on kohutavalt raske vaadata, ent seda tuleb teha, et võimalikke ohvreid, nende asukohti ning ka väärkohtlejaid tuvastada. „Kas see kuritegu leidis aset Saksamaal? Ehk näeb taustal mõnd toodet, mida ainult Saksamaal müüakse?“ Ta sõnas, et nn tumeveeb, mis tavalise netiotsinguga leitav pole, aitab pedofiilide tegevusele tänapäeval suuresti kaasa. Ka arvas uurija, et anonüümses foorumis on pedofiilidel lihtsam üksteist kuritegudele õhutada.

Teata abivajavast lapsest lasteabi numbrile 116 111, välismaalt helistades +372 600 4434 või veebilehel lasteabi.ee.