Eesti uudised

GRAAFIKUD | KONTRASTID KOROONARINDEL: maailmas viskuvad nakatumisnäitajad lakke, toibuvas Eestis saab minna poodi ja välikohvikusse (1)

Priit Pärnapuu, 3. mai 2021 17:01
Rohelisega on tähistatud kaardil riigid, kus koroonarindel on olukord märkimisväärselt parem kui kõige hullematel aegadel. Neis riikides on olnud nakatumisnäitajad vähemalt kolm korda kõrgemad kui praegu, 2. mai seisuga. Mustaga on tähistatud vastupidised juhtumid. Neist riikides on nakatunuid praegu rohkem kui iial enne või vähemalt ollakse tippudele vägagi lähedal. Punasega tähistatud riikides on võrreldes kõige rängemate aegadega nakatumisnäitajad paranenud 33–66%.Foto: Priit Pärnapuu
Nii paljudest nakatunutest kui viimase kahe nädala jooksul pole maailma riigid varem teada andnud. Eestis, mis napilt kuu aega tagasi oli nakatunute hulgalt maailmas esimeste seas, on aga olukord koroonarindel oluliselt paranenud. Täna pääses osa klasse üle pika aja uuesti kooli, avati ka mitmesugused varem suletud poed ja kohvikute välialad. Vaata graafikutelt, kuidas Eesti ja maailm on liikunud eri suundades.

Reede, 19. veebruar, oli viimane koolipäev. Algas nädalavahetus, järgnes nädalapikkune plaanipärane koolivaheaeg. 1. märtsil, pärast vaheaega, lubati kooli tagasi vaid 1.−4. klassi õpilased. Vanematest klassidest pääses füüsiliselt koolipinki vaid hariduslike erivajaduste olemasolul. Kümme päeva hiljem, 11. märtsil, saadeti viimasedki klassi distantsõppele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.05.2021
Ööpäevaga lisandus 383 positiivset koroonatesti, haiglaravi vajab 313 inimest
03.05.2021
FOTOD | Söögikohtade terrassid on nüüd avatud, aga kõle ilm peletab suuri rahvamasse
01.05.2021
ÕL VIDEO | Kas oodatakse ikka Sputnikut? Õhtulehe ajakirjanik käis Ida-Virumaal otsimas eakat, keda vaktsineerima viia, et ka ise süst saada
01.05.2021
Uuring: inimeste ohutunnetus koroonaviiruse leviku suhtes on väga järsult langenud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee