Eesti uudised

Gümnaasiumite ühiskatsete korraldaja: „Seda otsust ümber ei vaadata.”

Tehniline viperus e-eksamil rikkus lapse elu: sisseastumistesti tulemusi ei arvestata (11)

LISA KOMMENTAAR

Elsa 4. mai 2021 09:37
Loomulikult rikub see lapse elu, jätab oma jälje. Depressioon tuleb hiljem, praegu on ainult stress. Ja siis imestame, et lastel ja noortel on niipalju stressi. Edasipüüdlikel lastel ongi palju stressi, kes tahavad ülikooli jõuda, kes kutsekale on algusest peale panustanud, nendel on kergem.
Anto 3. mai 2021 22:30
Rikun nõudeid, aga ikka on teised süüdi. Hea elu.
Kägu 3. mai 2021 14:42
Artiklist loeb välja, et nö kannatanu ei osalenud harjutustestil. Kui ei osalenud, siis põhimõtteliselt ju oma viga, et päristestil ei osanud õigesti toimida.
uku 3. mai 2021 14:57
No ja mis see laps nüüd tegema hakkab? Õpib tänaval narkomaaniks?
Peko 3. mai 2021 20:20
to uku: kutsekoolid on Eestis head ning asjalikku haridust andavad
Mhh 3. mai 2021 13:07
Tegelikult on kogu see gümnaasiumisse astumine muutunud juba täiesti naeruväärseks. Need, kes teevad katseid 3+4 koolidesse, teevad ka veel teistesse koolidesse. Isegi kümnesse kooli kandideerimine on tavaline. Igaks juhuks. Esialgu saavad igale poole sisse praktiliselt ainult viielised. Kui neli Tallinna kõige ihaldatumat kooli on oma valikud teinud, hakatakse kohti uuesti ümber jagama, sest koolikohad hakkavad vabanema ja lisanimekirjades olnud hakkavad kohti saama. Samal ajal tuleb neil ka kooli lõpetamise ja eksamiteks valmistumisega tegeleda.
Lembit 3. mai 2021 13:05
Milleks muretseda? Kõik on ju JOKK. Peamine on see, et maksumaksja raha eest tagumikku laiaks istuv ametnikud ei peaks millessegi süüvima. Ebamugav ja ka reeglid on sellised, et ei pea. See, et süsteem ei toimi 100% ei huvita kedagi. Lihtsam on mängida ping-pongi. Kannatab ainult laps. See, et koos isaga otsustas oma õiguste eest seista on aga täiesti hull asi. Ei sellest ei saa korralikku, sõnakuulelikku valijat. Tulevikus temaga ainult tüli. Parem, kui nullime juba eos ära. Aga meie E-riik on parim. Masin otsustab, tema ei eksi. Ainult inimese unustame ära.
Nii, et 3. mai 2021 12:42
Meena 3. mai 2021 12:06
Tugevalt liialdatud ja naeruväärne on väita, et see rikkus lapse elu. Olge nüüd normaalsed. Jah, see on nõme. Jah, see on pettumustvalmistav. Jah, see tundub ebaõiglane. Kindlsti kohe aga ei riku selline asi 15-aastase lapse elu. Mõelge ikka ka, mida kirjutate ja väidate.
ema 5. mai 2021 10:10
Väga lühinägelik arusaam. Selline olukord mõjub lapse enesehinnangule väga halvasti. Kui lapsed istuksid klassiruumis ja teeksid testi nii nagu mõned aastad tagasi oleks olukord oluliselt võrdsem.
hea on pugeda millegi selja taha 3. mai 2021 11:51
Mida öelda kui keegi jääb hammasratta vahele-loeme langenuks?