Eesti uudised

MAJAMÜÜGIVAIDLUS: kohus mõistis Jan Uuspõllult välja osalise hüvitise (45)

Siim Randla, 3. mai 2021 07:02
Jan UuspõldFoto: Martin Ahven
Harju maakohus rahuldas näitleja Jan Uuspõllult väidetavalt varjatud puudustega maja ostnud ja hiljem kohtusse pöördunud Imre Triisbergi hagi osaliselt, kuid kohtuotsus veel jõustunud ei ole.

Jan Uuspõld müüs oma Lääne-Virumaal paiknenud maja umbes 100 000 euro suuruse hinnaga maha 2016. aasta kevadel. Pool aastat hiljem, koos esimeste sügisilmadega, tuli hoonega seoses talle kahjunõue: talvel ei pidavat maja tuult ega hoia sees sooja. Uuspõld pakkus vastu: kui maja seisukord on tõesti nõnda nigel, nagu Imre Triisberg väidab, siis on ta valmis selle müügihinnaga tagasi ostma, on Õhtuleht varasemalt kirjutanud.

Hiljem summa veidi vähenes Uuspõllu esindaja, vandeadvokaat Armand Reinmaa on kohtus toonud välja omapoolsed argumendid, miks on tegu alusetu nõudega. Esiteks pakkus Uuspõld enne müügilepingu allkirjastamist uuele omanikule võimalust majas ööbida, et selle sobivuses kinnitust saada.

Teiseks oli ostja teadlik, et ta ostab määramata energiaklassiga ja kasutusloata hoone ning seetõttu pidi ta mõistma ka selle seisukorda.

Kolmandaks näitab osapoolte vaheline kirjavahetus, et Triisberg soovib maja renoveerimisega muuta selle ka talvesobilikuks.

Teist osapoolt esindav advokaat on varem kohtus väitnud, et seoses tõsiste ehitustehniliste puudustega, mida Triisbergil ei olnud võimalik müügihetkel oma silmaga näha ja käega katsuda ning mis avaldusid alles esimeste külmade ilmadega, lasub vastutus Uuspõllul.

Tänaseks on kohus otsuse langetanud. „Kohus rahuldas hagi osaliselt. Apellatsioonkaebuse esitamiseks on aega 30 päeva ning pärast kohtuotsuse sisulist analüüsi otsustame edasikaebamise,“ ütles Armand Reinmaa aprilli keskel langetatud Harju maakohtu otsuse kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee