Maailm

PILETID HAARATI HETKEGA: Liverpool lasi noored kontserdile (3)

Ohtuleht.ee, 2. mai 2021 18:42
KÕIK VALMIS: Liverpoolis haaras kontserdiplats enda alla vaid osa looduskaitse all olevast Seftoni pargist.Foto: AFP/Scanpix
Pühapäeva õhtul astus Liverpooli Seftoni pargis lavale indibänd Blossoms, et anda rohkem kui aasta järel 5000-le vaimustunud noorele oma esimene kontsert. Soojendajaiks olid kohalik menubänd The Lathums ja laulajatar Zuzu.

Kontserdikülastajailt ei nõutud maskikandmist ega sotsiaalse vahemaa pidamist. Küll pidid nad ette näitama negatiivse viirustesti ja olema vähemalt 18aastased.

Kontsert oli varakult välja müüdud, kuigi iga soovija võis osta vaid ühe pileti korraga.  

Samal teemal

Tegu oli katseprojektiga, mille abil teadlased loodavad saada andmeid võimalike järelmite kohta, kui Inglismaal kaotatakse 21. juunil praeguse kava järgi kõik koroonaviiruse leviku ajal kehtestatud piirangud ja suured festivalikontserdid avavad jälle oma uksed. 

Maski kandmine jääb ka pärast juunit siiski kohustuslikuks, aga pühapäevase kontserdi ajal ei nõutud sedagi, kirjutab Liverpooli ajaleht Echo. 

Pileteid müüdi ainult Liverpooli või selle lähema ümbruskonna elanikele. Piiranguna keelati kontserdile tulek lapseootel naistel ja lähikontaktsetel, kui nad elavad koos haigestunud inimesega. Ka soovitati kroonilisi haigusi põdejatel uurida oma arstilt, kas kontserdile minek võib kahjustada nende tervist. Külastajad kohustusid, et nad teevad viie päeva möödudes uue koroonatesti.

Esimesena korraldasid sellise testkontserdi kataloonlased, kui Barcelonas kuulas ümmarguselt 5000 noort muusikahuvilist maskideta ja omavahelist vahemaad säilitamata sealse menuansambli  Love of Lesbian esinemist. Hilisemad uuringud näitasid, et viiruse oli külge saanud vaid kuus kontserdil käinud inimest. Seega ei ületanud nakatunute arv tavalist Barcelona keskmist. Kui ainult noori vaadata, siis ulatus see pooleni tavapärasest ja pealekauba oli neist kuuest neli saanud viiruse mujal, kui kontserdil. 

Märtsis lubas noored katseliselt kontserdile ka Holland, kui Biddinghuizenis Amsterdami lähedal korraldati kahepäevane festival. Tõsi, sellel oli külastajaid märksa vähem, vaid 1500 ringis. Kuid suurt haigestunute määra ei täheldatud sealgi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee