Maailm

JULGEOLEKUASUTUSED OTSIVAD SÜÜDLAST: Valge Maja lähikond langes salapärase energiarünnaku alla 

Tõnis Erilaid, 2. mai 2021 16:52
PRESIDENDIKOPTER MAANDUMAS ELLIPSE MURUVÄLJAL: Marine One juhendatakse maanduma, et president Biden saaks pardale tõusta.Foto: AFP/Scanpix
Salapärast rünnakut uurivad Pentagon ja CIA teatasid Ühendriikide Kongressi julgeolekukomisjonile, et uurivad salapärast juhtumit nõndanimetatud presidendi pargis lõuna pool Valget Maja ümbritsevat tara. Tavaliselt stardivad sellelt Ellipse'i väljalt presidenti sõidutavad kopterid. CIA hinnangul võib inimese tervist kahjustanud nähtuses süüdi olla suunatud tugevajõulised mikrolained ja anonüümsete allikate väitel võib ründajaks olla Venemaa. 

CIA ametnikud kinnitasid CNNile, et sarnane rünnak otse Valge Maja kõrval on eriti alarmeeriv. Nähtus meenutab 2016. aastat, kui USA Havanna esinduse töötajaid tabas müstiline haigushoog, mõnel neist täheldati isegi ajukahjustusi. Toimunut hakati kutsuma Havanna sündroomiks. Mõni aeg hiljem täheldati sarnaseid haigusnähte ka Ühendriikide Pekingi saatkonna töötajatel ning väidetavalt on selle üle kurtnud ka saatkonnatöötajad ning CIA operatiivohvitserid Venemaal. Vähemalt üks neist oli sunnitud mullu erru minema, kui tal leiti ajukahjustusi.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee