Maailm

Tööpüha puhul toimusid meeleavaldused nii Prantsusmaal kui ka Türgis (3)

Toimetas Valeria Filippova, 1. mai 2021 17:39
Meeleavaldus Istanbulis.Foto: Reuters/Scanpix
Türgi politsei võttis laupäeval tööpüha marsil kinni 212 meeleavaldajat, Prantsusmaal tulid tuhanded inimesed üle riigi tänavatele, et nõuda sotsiaalset ja majanduslikku õiglust ning väljendada oma vastuseisu valitsuse plaanidele muuta töötushüvitisi.

Märulipolitsei ja tavariietuses politseinikud rüselesid Istanbulis Taksimi väljakul ametiühingute juhtide ja teiste meeleavaldajatega ning surusid osa neist maha. Vahistatud on kümneid inimesi, vahendab Reuters. 

Kuberneri büroo teatel lubati osadel ametiühingutel koguneda, kuid inimesed, kes rikkusid oma kogunemisega koroonapiiranguid ning eirasid hajutamist nõudnud üleskutseid, vahistati.

Prantsusmaal läksid tuhanded inimesed tänavatele, käes ametiühingute lipud. Näomaskid inimeste nägudel tuletasid meelde, kui palju on elu muutunud pärast viimaseid traditsioonilisi maipühade pidustusi - 2019. aastal, enne kui tekkis koroonaviirus ja hävitas elusid.

Ringhäälinguorganisatsioon BFM-TV teatas, et Prantsuse märulipolitsei kasutas kahel kümnest üleriigiliseks kutsutud meeleavaldusel väikeses koguses pisargaasi. Pariisi politsei teatas, et vahistamisi tehti kümme. '

Samal teemal

26.04.2021
Silvia Ilves meeleavaldustel käimisest: tahtsin olla osa toetajate hallist massist, muidugi mõtlesin pärast, kas pidin nii keevaliseks minema
25.04.2021
Türgi mõistab Bideni avalduse seoses Armeenia genotsiidiga hukka
19.04.2021
Seisukoht | Milleks neid rahutusi vaja on?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee