Austraalia lennuk toob abivahendeid Indiasse. Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Valeria Filippova 1. mai 2021 11:21
Austraalia valitsus muutis reisimise Indiast Austraaliasse ebaseaduslikuks ning seetõttu võib Indiast koju naasvaid Austraalia kodanikke oodata kuni viis aastat vangistust ja trahve. 

Tervishoiuministeeriumi teatel tehti otsus karantiinis viibivate inimeste suure osakaalu põhjal, kes on saanud Indias Covid-19 nakkuse, vahendab BBC.

Selle nädala alguses keelas Austraalia kõik lennud Indiast, kus viibib hinnanguliselt 9000 austraallast.

See on esimene kord, kui austraallasi karistatakse kodumaale naasmise eest, vahendab Austraalia meedia. Üks arst ütles ABC-le, et valitsuse samm oli Indiast tagasipöördujate ohuga võrreldes ebaproportsionaalne.

„Meie perekonnad surevad Indias sõna otseses mõttes... et pole mingit võimalust neid tagasi tuua – see on hülgamine," ütles perearst ja tervishoiukommentaator dr Vyom Sharmer.

Alates esmaspäevast keelatakse riiki sisenemine kõigil, kes on viibinud Indias 14 päeva jooksul pärast kavandatavat saabumist Austraaliasse.

Keelu eiramine võib kaasa tuua viieaastase vanglakaristuse, 66 000 Austraalia dollarit (umbes 42 399 eurot) trahvi või mõlemad. Otsus vaadatakse läbi 15. mail, teatas tervishoiuministeerium.