Kalvi-Kalle KruusamäeFoto: Kaspar Pokk
Krimi
30. aprill 2021, 07:25

Juhtimisõiguseta roolis: tõsielustaar Kalvi-Kalle läheb uuesti kohtu alla (25)

Prokuratuur saatis uuesti kohtu alla saatest „Prooviabielu“ tuntud Kalvi-Kalle Kruusamäe, kes tabati väikebussi roolist juhtimisõiguseta ning kes märtsis loobus kohtuistungil kokkuleppemenetlusest.

Mullu sügisel tunnistas Pärnu maakohus Kalvi-Kalle Kruusamäe süüdi süstemaatilises mootorsõiduki juhtimisõiguseta juhtimises ja mõistis talle kuuekuulise vangistuse, mida suurendati varasema kohtuotsusega mõistetud kuuekuulise vangistusega. Kohus asendas aastase vangistuse 357 tunni üldkasuliku tööga. Selle tegemise ajal on Kalvi-Kalle kohustatud täitma kontrollinõudeid ja alluma kriminaalhooldaja järelevalvele. Kohus konfiskeeris kuriteo toimepanemise vahendi, mopeedauto Aixam Scouty.

Tänavu märtsis pidi Kalvi-Kalle uuesti kohtu ette astuma, kuna ta peeti Raplamaal kinni väikebussi roolist ilma juhtimisõigust omamata. Kohtuasi pidi arutusele tulema kokkuleppemenetluse korras ja selle järgi oleks Kalvi-Kalle pidanud minema veidi enam kui aastaks vangi. Süüdistatav aga taganes kokkuleppest ja soovis kohtus prokuröri tagandamist. Kalvi-Kalle soovis kohtus prokuröri tagandamist, sest tema sõnul on prokuröril isiklik vimm tema vastu.  Asi läks prokuratuuri tagasi ja nüüd on see uuesti kohtusse saadetud. Seekord hakkab kohus süüasja arutama üldmenetluse korras.

Kalvi-Kalle on juhiloata sõitmise eest varemgi karistada saanud – ta on juhtimisõiguseta rooli istunud nii 2017. aastal kui ka 2018. aastal.