AHISTAV PILDISTAMINE: Politseinike ja sõjaväelaste nägude ja nimede ülespildistamist on Vene eriteenistustega otsesemalt või kaudsemalt seotud isikud praktiseerinud ka varem ja muljalgi kui Eestis. Pärast „fotosessiooni“ tabas Toompeal korda valvanud politseinikke vaimse terrori laine.Foto: Andres Putting
Kadri Paas 29. aprill 2021 20:05
Kreml peab salakavalat hübriid- ja kognitiivset sõda. Seda võib nimetada ka murendavaks ja laastavaks mõjutustegevuseks, mille peamine eesmärk on tekitada sihtriigis vastumeelsust valitsevale korrale ja lõhkuda ühiskonna koosmeelt. Sedasorti sõda uuristab tasapisi läbi ka kõige vintskemast identiteedist ja kaitsetahtest.

Kui mitusada aastat tagasi kuulutas üks riik teisele ametlikult välja sõja ja ründas, siis tänapäeval on sõja ja rahu vaheline piir hägustunud, et mitte öelda: seda ei olegi enam. Kas elektrijaama rivist välja lööv küberlöök, parlamendipoliitikute lollitamine valeidentiteeti kasutava trolliga, ministeeriumide vastu suunatud ja infot õngitsevad küberrünnakud, teise riigi valijate süsteemne mõjutamine pooltõdede ja valeinfoga nende käitumise muutmiseks, keemiarünnak keset Suurbritanniat, laskemoonalao õhkimine NATO riigis või siseriiklike aina hoogustuvate valitsusvastaste meeleavalduste õhutamine on sõda või sõjategevus?

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon