Eesti uudised

HULLEM KUI COVID: Kreml peab salakavalat sõda meie kõigi peas ja südames (27)

Kadri Paas, 29. aprill 2021 20:05
AHISTAV PILDISTAMINE: Politseinike ja sõjaväelaste nägude ja nimede ülespildistamist on Vene eriteenistustega otsesemalt või kaudsemalt seotud isikud praktiseerinud ka varem ja muljalgi kui Eestis. Pärast „fotosessiooni“ tabas Toompeal korda valvanud politseinikke vaimse terrori laine.Foto: Andres Putting
Kreml peab salakavalat hübriid- ja kognitiivset sõda. Seda võib nimetada ka murendavaks ja laastavaks mõjutustegevuseks, mille peamine eesmärk on tekitada sihtriigis vastumeelsust valitsevale korrale ja lõhkuda ühiskonna koosmeelt. Sedasorti sõda uuristab tasapisi läbi ka kõige vintskemast identiteedist ja kaitsetahtest.

Kui mitusada aastat tagasi kuulutas üks riik teisele ametlikult välja sõja ja ründas, siis tänapäeval on sõja ja rahu vaheline piir hägustunud, et mitte öelda: seda ei olegi enam. Kas elektrijaama rivist välja lööv küberlöök, parlamendipoliitikute lollitamine valeidentiteeti kasutava trolliga, ministeeriumide vastu suunatud ja infot õngitsevad küberrünnakud, teise riigi valijate süsteemne mõjutamine pooltõdede ja valeinfoga nende käitumise muutmiseks, keemiarünnak keset Suurbritanniat, laskemoonalao õhkimine NATO riigis või siseriiklike aina hoogustuvate valitsusvastaste meeleavalduste õhutamine on sõda või sõjategevus?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.04.2021
KAPO AASTARAAMAT | Kaitsepolitsei peadirektor: koroonakriisi tõttu pingutasid võõrriikide luurajad rohkem küberruumis
10.11.2020
KULUTULENA LEVIVAD KUULUJUTUD: kui midagi pekki läheb, kirjutatakse surmapõhjuseks koroona! Seda pole olemaski!
14.04.2020
FOTOD | Pronkssõdur lüüakse 9. maiks läikima, aga kapo ei oota suurt rahvakogunemist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee