Seisukoht

Seisukoht | Eesti poliitika halvad päevad (1)

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 29. aprill 2021 16:51
Mis küll toimub poliitiku peas, tõstatus taas küsimus, kui selgus, et haridusministeerium plaanib kärbetega alustada laste huvitegevuse toetuse vähendamisest.Foto: Andres Varustin
Neil päevil tuleb paraku tõdeda, et Eesti poliitikud üllatavad ikka ja jälle ebameeldivate tegude ja sõnumitega.

Võiks ju arvata, et erakondadesse uute liikmete meelitamine, et nad siis sisevalimistel „õige“ kandidaadi valiks, on miski, mis jääb Eesti poliitikaajaloo tumedasse ja nüüdseks unustatud minevikku. Aga ei, sel nädalal saime teada, kuidas nelisada inimest sai kutse liituda Isamaa erakonnaga just eesmärgiga hääletada sisevalimistel „nii nagu vaja“. Kui sellised asjad ikka veel „juhtuvad“, kuidas küll siis üldse saab rahva usaldus erakondadesse ja poliitikutesse kasvada?

Mis küll toimub poliitiku peas, tõstatus taas küsimus, kui selgus, et haridusministeerium plaanib kärbetega alustada laste huvitegevuse toetuse vähendamisest. Seesugused plaanid on ühtaegu südametud ja strateegiliselt arusaamatud. Praegusel koroonaajal tuleks teha kõik, mis annab, et lapsed nutiseadmetest eemal hoida, et nad saaksid tegeleda millegagi, mis neid arendab ja hoiab neil vaimu värske.

Niipalju siis tasus uskuda poliitikute jutte, et lapsed on nende prioriteet... Needsamad poliitikud kipuvad unustama, et valijatel ei ole siiski haugi mälu: ka lastel on vanemad ja, üllatus-üllatus, ka vanavanemad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee