Poliitika

Parempoolsed: Piinlik! Seeder veeretab vastutust kellelegi, kes ei kuulu erakonda!

Seeder parteikaaslastele: tuleb välja selgitada, kes on soovinud Isamaa liikmeks astuda teadlikult ja kes formaalselt (16)

Toimetas Triinu Laan, Marvel Riik, 29. aprill 2021 14:33
Helir-Valdor SeederFoto: Robin Roots
Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder saatis parteikaaslastele kirja, kus taunib raha eest erakonda värbamist ning kinnitab, et Tartu piirkonna juhatus asub uuesti läbi vaatama kõiki liikmeks astumise avaldusi.

Eesti Päevaleht kirjutas neljapäeval, et üle neljasaja uue parteiliikme värbamisel lubati neile ka meelehead. Värbamiskampaaniat viis läbi jaanuaris Isamaaga liitunud Madis Süti kampaaniameister Alina Berebeljuh, kes lubas liitunute vahel välja loosida ka kaks korda 100 eurot. 

Samal teemal

"Meedia vahendusel oleme tänaseks teada saanud, et esmaspäeval Tartu linna piirkonna uute liikmete vastuvõtmise korraldamisel on justkui osalenud ka Alina Berebeljuh, kes on pakkunud inimestele liitumise nimel meelehead. Sellisel käitumisel ei saa olla midagi ühist Isamaa poliitilise kultuuriga. Alina Berebeljuh ei ole astunud erakonda, kuid tema tegevus heidab kahetsusväärselt negatiivset varju kogu erakonnale," kirjutas Helir-Valdor Seeder. 

Isamaa esimees kinnitas, et ta ei olnud rohkem teadlik uute liikmete vastuvõtmisest, kui eelmises eestseisuses Tartu linna ja Ida-Virumaa piirkonna esindajate põgus informatsioon uute liikmete kaasamise kohta, kus ei mainitud ühegi inimese nime ega vastuvõetavate liikmete arvu.

"Isamaa põhikirja kohaselt on uute liikmete vastuvõtmine piirkonna juhatuste pädevus. Nüüd peab Tartu linna piirkonna juhatus uuesti läbi vaatama kõik liikmeks astumise avaldused ja välja selgitama, kes on soovinud erakonna liikmeks teadlikult astuda ning millised avaldused on formaalsed. Alles pärast seda kanname vastuvõetud liikmed registrisse ning neil tekivad liikmete õigused ja kohustused," lisas Seeder. 

Esimees lubas, et  juhtumit arutatakse kindlasti põhjalikult järgmises Isamaa eestseisuses. "Isamaa asutajaliikmena ja erakonna esimehena mõistan resoluutselt hukka tegevused, kus erakonna nimel või erakonna sümboolikat kasutades levitatakse ajakirjanduses või sotsiaalmeedias informatsiooni ja videosid, mis kahjustavad erakonna mainet ja usaldusväärsust. Selline tegevus on lubamatu ja loodan, et erakonna liikmed selles ei osale(nud)."

Seeder kutsus kõiki erakonna liikmeid oma tegevuses järgima häid tavasid ja lähtuma heast poliitilisest kultuurist ning olema nõudlikud ja korrektsed uute liikmete vastuvõtmisel. "Erakonna maine ja hea nimi on meie ühine väärtus aga sõltub samal ajal ka iga üksiku liikme tegevusest!"

Madis Sütt on varem katsetanud poliitilist tegevust erakonna Rahva Tahe asutamisega 2018. aastal. Toona saadi partei loomiseks vajaliku 500 liiget täis tänu sotsiaalmeedias levinud reklaamile, millega kutsuti üles loodava erakonnaga ühinema. Kõigi liitujate vahel loositi välja neli Samsung Galaxy nutitelefoni.

Parempoolsed: Piinlik! Seeder veeretab vastutust kellelegi, kes ei kuulu erakonda!

Isamaa opositsioonilise liikmeühenduse Parempoolsed üks juht Tõnis Kons ütles Twitteris, et olukord erakonnas kisub üha piinlikumaks. "Seeder püüab kirjas erakonnakaaslastele veeretada vastutust erakonda mittekuuluva Alina õlgadele. Liikmed võttis vastu ja oma kohustused jättis täitmata siiski Tartu piirkonna juhatus eesotsas Kaspar Kokaga. Sealt peab algama vastutuse võtmine."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee