Sisuturundus

Müüdid ning sagedasemad küsimused implantatsiooni ja proteesimise kohta 

Happy Smile Hambaravi, 6. mai 2021 14:06
Foto: Envato Elements
„All on 6“  ja „All on 4“ on tehnoloogiad, millel on palju eeliseid ja vähe puudusi. Protseduur võimaldab taastada alumise või ülemise lõualuu hambumuse kõigest paari vastuvõtu käigus. Vahetult peale implantaatide paigaldamist fikseeritakse kruvidega kvaliteetsed sillad ning patsiendil on kohe korralik ja funktsioneeriv hambumus. Tulemus on püsiv ja patsiendid on rahul ka pikas perspektiivis.

Happy Smile Hambaravi on aga oma praktika käigus kokku puutunud erinevate väidete ja uskumustega, mis ei ole kuigivõrd tõesed. Siinkohal toome ära levinumad neist:

Implantaatide paigaldamine tähendab, et pool aastat peab olema hambutu.

Üldsegi mitte! Antud meetod ja üleüldiselt implantatsioon kohese koormamisega on just mõeldud sellise olukorra välistamiseks!

Kohene implantatsioon tähendab, et ühe vastuvõtu käigus paigaldatakse implantaadid ja seejärel kruvitakse ka proteesid nende külge. Seega, õhtul või hiljemalt ühe kuni kolme päeva pärast jalutab inimene ravikabinetist välja laitmatult funktsioneerivate uute hammastega! Mõistagi tekitab suupiirkond vahetult peale operatsiooni kerget ebamugavustunnet, kuid kindlasti ei pea päevagi hambutuna veetma!

All on 6“ ja „All on 4“ meetodil paigaldatud proteese on hiljem keeruline ja kulukas vahetada või parandada.

Kuna proteesid on implantaatidele paigutatud kruvidega, ei ole proteesi eemaldamine, muutmine ja parandamine selleks hästi varustatud kliinikus kuigi keeruline protsess. Ajutist akrüülstruktuuri saab alati uuendada või mugavamaks muuta. Püsiprotees on väga vastupidav ning vahetamise või parandamise vajadust tuleb harva ette.

Protees on tehtud ühe malli järgi ja see on ebamugav.

Kaasaegne tehnoloogia võimaldab läheneda igale inimesele individuaalselt. Implantatsioonialgoritmi valib arst kompuutertomograafia piltide ja 3D-modelleerimise põhjal. Töö teostatakse vastavalt patsiendi loomuliku hambumuse iseärasustele ning paigaldatud protees on suus praktiliselt sama mugav kui loomulikud hambad.

Proteesid teevad vanaks.

See on müüt, mida võib uskuda ainult inimene, kelle hambad on kõige paremas korras. Õigesti paigaldatud proteesid mõjuvad kindlasti oluliselt noorendavamana kui puudulikust hambumusest tingitud auklik naeratus või rippuma kippuvad põsed.

Lisaks välisele efektile annab ilus hambumus ka sisemise enesekindluse, mis mõjub alati nooruslikult.

Olen implantaadi paigaldamiseks liiga vana.

Ealised iseärasused ei mängi implanteerimise ja proteesimise juures mingit rolli. Küll aga võivad takistuseks saada onkoloogilised probleemid, südamehaigused vms. Konsultatsiooni käigus tehtavate uuringute põhjal selgitatakse välja, kas „All on 4“ või „All on 6“ meetod on sinu jaoks ohutu.

Kogu suu implanteerimine on liiga kallis.

Jah. Iga puuduva hamba implantaadiga asendamine võib tõepoolest väga kulukaks osutuda. „All on 4“ või „All on 6“ meetodid võimaldavad aga proteesi kinnitamist kas naljale või kuuele implantaadile ning selle võrra on ka töö hind oluliselt soodsam kui kogu suu implanteerimine. Samuti võib proteesimine olla lõppkokkuvõttes soodsam kui kehvade hammaste sagedane parandamine.

„All on 6“ ja „All on 4“ on keerulised operatsioonid, mis toovad kaasa suure verekaotuse ja ohtralt valu.

Meetod ei nõua siinuse tõstmist ega luu kasvatamist. Tavaliselt paigaldatakse kunstjuured äsja välja tõmmatud hammaste aukudesse või paigaldatakse spetsiaalse kirurgilise malli järgi, mis muudab operatsiooni väga kiireks ja täpseks. Kindlasti on mõned päevad peale operatsiooni suus kerge ebamugavustunne ja nõrk valu, kuid raviarsti järelhoolduseks antud juhiste täpse täitmise korral mööduvad nähud kiiresti.

Jään kogu eluks hambutuks, kui protsessi käigus selgub, et implantaat ei sobi.

Vaid 1-3% juhtudest võib implantaat organismi individuaalsete eripärade tõttu kehvalt kinnituda. See aga ei tähenda, et peaksid elu lõpuni hambutuks jääma! Tänapäeva tehnoloogia ja teadmised võimaldavad implantaate paigaldada ka väga „kangekaelsesse“ organismi, kuid sel juhul võtab kogu protsess lihtsalt veidi kauem aega.

Implantaadid tuleb varsti välja vahetada.

Arvatakse, et implantaadid tuleb iga paari aasta tagant välja vahetada. Kindlasti mitte! Jah, esineb tõesti juhtumeid, mil implantaat ei püsi nii hästi kui peaks ning harvadel juhtudel tuleb see mingil hetkel välja vahetada. Samas, kui on tehtud põhjalikud eeluuringud, valitud kvaliteetne materjal ning tehtud täpne ja kvaliteetne töö, on implantaat ning protees investeering umbes kahekümneks aastaks, eakamatel kogu eluks.

Implantaat on kole.

Tänapäeva meditsiiniteadus võimaldab valmistada implantaadid ja proteesid, mis ei erine kuigivõrd loomulikest hammastest. Tavasuhtluses ei ole kõrvalseisjal võimalik vahet teha, kas sul on suus proteesid või loomulikud hambad.

Kui sul on muid küsimusi või soovid veelgi täpsemaid vastuseid, konsulteeri meie professionaalidega. Broneerides aja konsultatsioonile saad täpse ülevaate kõigi operatsiooniga kaasnevate plusside ja riskide kohta. Ühtlasi saame teha vajalikud eeluuringud ning anda meditsiiniliselt pädeva hinnangu just sinu proteesivajaduse ja sobivate meetodite kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee