Eesti uudised

Vene sõjaväeluure jaoks töötanud IT-ettevõtja pääses Tartu vanglast vabadusse (1)

Siim Randla, 29. aprill 2021 07:11
Tartu vangla.Foto: Aldo Luud
Vene sõjaväeluure GRU kasuks töötanud, riigivastastes kuritegudes süüdimõistetud Ilja Tihhanovski pääses aprillis ennetähtaegselt Tartu vanglast vabadusse.

Tartu ringkonnakohus tühistas Ilja Tihhanovski kaitsja, vandeadvokaat Meelis Masso määruskaebuse alusel Tartu maakohtu tänavu märtsi määruse, millega jäeti süüdimõistetu Ilja Tihhanovski mõistetud karistusest tingimisi enne tähtaega vabastamata.

Samal teemal

Kohus määras Tihhanovski katseaja tänavu 10. detsembrini. Ilja Tihhanovski tunnistati 2018. aasta aprillis Tartu maakohtu otsusega kokkuleppemenetluses süüdi ja teda karistati nelja aasta pikkuse vangistusega.

Kahtlustuse järgi töötas Tihhanovski GRU heaks ning tema ülesanne oli samuti koguda informatsiooni riigikaitseliselt ja riigi toimimise seisukohalt elutähtsate objektide kohta ning täita muid temale antud ülesandeid, on varasemalt kirjutanud Postimees.

Kohtuasjast selgub, et Tihhanovski ei osanud probleemiga tegeleda ega kellegi poole pöörduda. Kinnipeetava sõnul ei teavitanud ta kedagi, et temalt soovitakse ähvarduste teel infot saada, kuna tal oli pidev hirm, et midagi halba võib juhtuda.

Praegu on Tihhanovski  omandamas aga kõrgemat haridust Tallinna Tehnika Ülikooli Tartu Kolledžis küberfüüsikaliste süsteemide erialal. Enne vangistust töötas ta osaühingus, kus tegeles programmeerimise ja tarkvara koostamisega.

Samal teemal

26.02.2020
Kohus ei vabastanud riigivastastes kuritegudes süüdimõistetut vanglast
21.08.2018
Kaitsepolitsei tabas Eestis tegutsenud Vene sõjaväeluure agendi “TENDRIT”
05.08.2018
Riigivastastes kuritegudes on viimasel ajal süüdi mõistetud 14 inimest
12.03.2018
KAPO AASTARAAMAT: Venemaa agendid pildistavad usinalt kaitsepolitseinikke ja sõjaväeosi