Foto: Aldo Luud
Siim Randla 29. aprill 2021 07:09
Riigikohus on menetlusse võtnud ja hakkab arutama MTÜ Urban Style tantsukooli JJ-Street kassatsioonkaebust Tallinna ringkonnakohtu otsusele, millega rahuldas osaliselt Eesti Esitajate Liidu hagi JJ-Street vastu ja mõistis loomeinimeste esindusorganisatsioonile tagasiulatuvalt välja fonogrammide kasutamise eest maksmata jäetud tasu.

Mullu sügisel leidis Tallinna ringkonnakohus, et Eesti Esitajate Liit on kohtumenetluse käigus piisava elulise veenvusega tõendanud, et 2014–2016 kasutati JJ-Street treeningtundides vähemalt osaliselt fonogramme ning sellega kaasnev kohustus – maksta tasu teose esitajatele ja fonogrammitootjatele – oli jäetud täitmata.

Eesti Esitajate Liidu tegevjuht Urmas Ambur on öelnud, et lisaks tagasiulatuvalt välja mõistetud tasudele ja viivistele on kohtuotsuses eraldi välja toodud nõue, et JJ-Street tantsukool on edaspidi kohustatud hoiduma fonogrammide kasutamisest Eesti Esitajate Liidu nõusolekuta ja tasu maksmiseta.

Tänaseks on Urban Style esitanud kassatsioonkaebuse Tallinna ringkonnakohtu otsusele riigikohtule. Riigikohus on teinud menetlusse võtmise määruse ja hakkab asja arutama.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Marek 30. aprill 2021 08:16
Kui EEL il see pull läheb läbi siis kõik huvikoolid, kooli jne maksavad tulevikus vigaseks. Vähe sellest, et tantsijad ja klubid saavad vaevu oma asjadega hakkam luuakse nüüd pretsedenti ühe klubi najal kes julges vastu hakata sellele rahamasinale. See mis alustel EEL tomib on kole ja vastuvõtmatu, sest tantsuõpet ei saa segi ajada tavalise spordiklubiga kus muusika lihtsalt koguaeg mängib taustaks!
Ehitajad noh. 29. aprill 2021 08:55
Kui katus peab, siis ehitajatele ka vihmapidamise eest, kuni 50 aasta jooksul elanikelt katuseraha.

SISUTURUNDUS