Maailm

LÄBIOTSIMINE: FBI tungis kuldvaarika laureaadi ja Trumpi advokaadi korterisse (12)

Toimetas Greete Kõrvits, 28. aprill 2021 20:00
Foto: Reuters/Scanpix
Föderaalagendid otsisid kolmapäeval läbi tuntud meediafiguuri, endise linnapea ja juristi Rudy Giuliani korteri New Yorgis Manhattani linnaosas. Uurimine on seotud tema tegevusega Ukrainas. Giuliani eitab, et oleks midagi valesti teinud.

CNN vahendab, et uurijad tahtsid juba ammu saada ligipääsu Giuliani suhtlemisvahenditele, ent justiitsministeerium kahtles nende tõendusmaterjalide vettpidavuses. Nüüd olevat uurijad aga konfiskeerinud Giuliani arvutid ja telefonid.

Samal teemal

2019. aastal üritas Giuliani leida Ukrainast informatsiooni, mis kahjustaks president Trumpi rivaali Joe Bideni poega Hunterit, kes Ukrainas äri ajab — ning seeläbi kahjustaks ka Bidenit ennast. Giuliani, Trumpi enda ning teistegi surve Ukrainale oli põhjuseks, miks esindajatekoja demokraadid presidenti tookord esimest korda ametist tagandada üritasid.

76aastane endine New Yorgi linnapea esines viimasel ajal (tihtipeale mitte kuigi tõsiseltvõetavana) Donald Trumpi ihuadvokaadina. Jutud käisid, et vaatamata Giuliani käpardlikkusele, kohati isegi presidendi enda avaldustele vastu rääkimisele usaldas Trump teda kui oma sõpra, newyorklast ning omasugust seltskonnastaari. Giuliani ise viskas kord nalja, et tal on vana semu kohta liiga palju komprat, et too teda üle parda saaks visata. Lisaks sai Giuliani tähelepanu stseenis viimasest „Borati“-filmist, milles ta nimitegelase tütart mängiva näitlejanna ees oma suguelundeid katsus. Selle etteaste eest pälvis ta nn Razzie ehk Kuldvaarika auhinna halvima kõrvalosatäitja rolli eest (kuigi rangelt võttes polnud tegemist näitlemisega). Lisaks said halvima koostöö Kuldvaarika sama stseeni eest Giuliani ja tema püksilukk.

Samal teemal

09.11.2020
LÜÜASAAMINE: Trumpile ei anna valimisvõitu ka osaliselt tema enda kokku pandud kohus
23.10.2020
Trump tegi lõpparve advokaadiga, kelle teooriad olid väidetavalt isegi presidendile liiast