Sisuturundus

Kuidas hoolitseda oma käte eest õigesti? Anname mõned head ideed! 

Dreamnails, 22. aprill 2021 15:07
Foto: Envato Elements
Nii naiste kui meeste jaoks on suurepärased hoolitsetud küüned tõeliselt rahuldust pakkuvad. Öeldakse et küüned ja käed on tervise peegel. Aga paraku ei paku me kätele nii palju hoolitsust kui oleks vaja.

Töötades maniküüri, pediküüri ja küünetehnikuna puutun ma kokku igapäevase küsimusega: miks mu käed kuivavad? Kas on normaalne, et talvel on käed karedad? Mis siis, kui kreemitamine ei aita? Miks mu küüned kihistuvad? Kas mu käed paranevad, kui ilm läheb soojaks?

Siin on mõned nõuanded kätehoolduseks, mida saab teha kodus ja millega võib ka salongi pöörduda.

Käte pesemine. Kasuta leiget vett ja neutraalseid seepe. Loputa hoolikalt ja kuivata rätikuga (patsuta kuivaks ja ära hõõru), mitte soojapuhuriga. Puhas nahk võimaldab kätel lõdvestuda ja tekitab hea enesetunde eriti pärast stressirohket päeva.

Kasuta niisutavaid ja hooldavaid kätekreeme, mis sisaldaks nahka kaitsvaid vitamiine (A ja E). Päevaseks kasutamiseks vali kiiremini imenduvad, aga ööseks paksemad ja rasvasemad kreemid, mis võiksid sisaldada rahustavaid koostisosasid ja looduslikke õlisid. Suvine kätekreem olgu päikesekaitsega (SPF). Talvel kanna ka sooje kindaid.

Foto: Envato Elements

Tarbi korrapäraselt vett. Vesi moodustab umbes kaks kolmandikku meie kehamassist. Vee hulk kehas sõltub vanusest: imikutel moodustab see 75%, noorukitel 65%, täiskasvanutel 60% ning eakatel 55% kehamassist. Vee kogus organismis on pöördvõrdeline rasvkoe hulgaga, langedes suure rasvumise korral isegi alla 40% kehamassist. Vesi aitab muundada toitu energiaks ja toitaineid omastada. See hoiab kehatemperatuuri stabiilsena ja kaitseb elutähtsaid organeid, osaleb kehavormide säilitamises ja on oluline naha tervisele. 

Kätemassaaž ja võimlemine. Sundasendis töötamine väsitab käsi: väheneb sõrmede liikuvus, käed võivad halva verevarustuse tõttu muutuda külmaks ja sõrmedest kuni õlani tekkida valu. Igasuguse sundasendi puhul peab vahepeal töötamises pause tegema ning käsi lõdvestama. Spetsiaalsed harjutused ja massaaživõtted aitavad parandada vereringet ja muuta käenaha elastsemaks. Tee näiteks käelabadega ringe ning energiat andvat massaaži peopesast sõrmeotste poole.

Soe õlivann. Suur kauss kuuma veega, mille sisse kallatakse mandliõli või makadaamiapähkli õli. Pane sõrmed viieks minutiks vette ja lase toimida. See aitab pehmendada kõvaks läinud küünenahka ja küüsi.

Foto: Envato Elements

Parafiinihooldus. See on mõnus hoolitsus, mida pakutakse salongis. Soe vaha on suurepärane ka liigese- ja lihasevalu leevendamisel ning mõjub kätele ja jalgadele üldterapeutiliselt.

Kätele Lux SPA hoolitsus. Ka seda hoolitsust pakutakse salongis. Paljud naised ja mehed on hädas kuiva ja lõheneva käenahaga – siin tulebki appi spaamaniküür. See on soojendav ja lõõgastav protseduur, mis hooldab intensiivselt käenahka ning leevendab liigese- ja lihasvalusid. Tulemuseks on siidpehmed ja niisutatud käed.

Lõpetuseks veel mõned nõuanded

- Küünenaha korrapärane hooldus küüneõli või kätekreemiga hoiab naha kergesti vormitavana. Kui küünenahka lükata igal nädalal õrnalt tagasi, siis püsib see küüneplaadilt eemal ja seda pole vaja lõigata.

Foto: Envato Elements

- Küünte õrn poleerimine peeneteralise poleerijaga aitab tasandada inetuid vaokesi. Samas ei tohi küüsi liiga palju poleerida, sest muidu muutuvad need õhukesteks ja nõrkadeks

- Kui käed on mustad, siis võta appi sidrun. Pigem väldi käte liigset seebitamist.

- Ravi küüsi seespidiselt. Appi tulevad C-, D- ja E-vitamiin, kahjustatud küüntele A-vitamiin ning veepuuduses küüntele B-grupi vitamiinid.

- Ära kasuta küüsi tööriistana, et avada purke ja kraapida silte.

Vaata lisainfot ka Dreamnailsi kodulehelt või broneeri käehooldus SIIN! Vaata ka Facebookist!

Artikli on koostanud Dreamnails OÜ küünetehnik Kiira Kuldma, kes on mitmekordne Eesti meister maniküüris ja pediküüris.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee