Foto: Martin Ahven
Siim Randla 28. aprill 2021 07:12
Pöördumises politsei- ja piirivalveameti poole palub andmekaitse inspektsioon selgitust politseiametnike vormikaamerate ja autode pardakaamerate kasutamise kohta – nende eesmärkidest ja lindistuste kasutamisest.

Andmekaitse inspektsioonil on peatselt valmimas uuendatud juhend kaamerate kasutamise kohta ja muuhulgas puudutab juhend avalikus sektoris, sh korrakaitse eesmärgil, kaamerate kasutamist.

Kahtlemata on üks suuremaid avaliku sektori asutusi, kes korrakaitselisi kaameraid kasutab, politsei- ja piirivalveamet ja juhend puudutaks ka PPA tegevust, teatab AKI ja palub PPA-lt teavet: mis on politseinike vormikaamerate kasutamise õiguslikuks aluseks, millistes situatsioonides politseinik aktiveerib vormikaamera, kuidas toimub vormikaamerate kasutamine, kas vormikaamerad aktiveeruvad automaatselt millegi peale ja kas ja kuidas teavitatakse inimesi (andmesubjekte) vormikaamera kasutamises.

Ka palub AKI teavet, mis on politseisõidukite pardakaamerate kasutamise õiguslikuks aluseks, kas pardakaamerad (välja- ja sissepoole suunatud) on terve aja aktiveeritud või aktiveeruvad need teatud tegevuste peale ning kuidas on reguleeritud vormikaamerate ja pardakaamerate lindistuste kasutamine.