Eesti uudised

ISAMAA E-HÄÄLETUSE ERIJOONED: 1940ndatel sündinud liikmed hiilgavad Seedrit toetades arvutiteadlikkusega (12)

Priit Pärnapuu, Marvel Riik, 27. aprill 2021 16:09
USKUMATU JUHT! Iga neljas Isamaa liige, kes on sündinud 1940. aastatel, seadis sammud Isamaa kodulehele, sisestas lisaks oma nimele ka näiteks piirkonna ja e-posti aadressi ja hääletas juhatuse volituste pikendamise poolt ehk andis heakskiidu Helir-Valdor Seedri tööle.Foto: Kollaaž (Ilmar Saabas / Ekspress Meedia, Daisy Lappard)
Isamaa erakonna juhatuse volituste pikendamiseks korraldatud e-hääletusel torkab silma, et iga neljas erakonnaliige, kes on sündinud 1940ndatel, hiilgab kiiduväärse arvutiteadlikkusega. Eakate hordid suundusid reipal üksmeelsel marsisammul Isamaa kodulehele, et hääletada senise juhatuse poolt. Millises eas ja millal liitunud valijad toetasid senist esimeest Helir-Valdor Seedrit ja tema kaaslasi kõige innukamalt, saab näha graafikutelt. Ent ka Isamaa liikmed ise tunnistavad, et e-hääletuse korraldamine sisaldas hulgaliselt probleeme.

Õhtuleht avaldas esmaspäeval loo, kuidas erakond Isamaa kasutas oma sisehääletuse korraldamisel keskkonda, mis oli kõigile ligipääsetav ja kus alles tagantjärele sai eraldada, kellel üldse oli õigus hääletada ja kellel mitte. Lisaks oma nimele tuli sisestada vaid näiteks Isamaa piirkond, mille alla kuulutakse, ja e-posti aadress.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.04.2021
Juhtkiri | Kas Isamaa e-hääletus oli aus?
26.04.2021
Seeder Isamaa valimispettusest: „See ei vähenda ega tee kuidagi hääletust illegaalseks.“
26.04.2021
„Mina pole kindlasti hääletanud!“ Isamaa juhatust toetasid inimesed, kes enda teada hääletusel ei osalenudki
23.04.2021
Parempoolsed ei välista erakorralise suurkogu korraldamist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee