Maailm

TAANI DILEMMA: mida teha terroristi nelja-aastase tütrega? 

Greete Kõrvits, 26. aprill 2021 17:52
KODUMAATA VÕI EMATA: Tõtt-öelda ei soovi riigid kurdide laagrites istuvaid peresid tagasi tuua. Äärmisel juhul ainult lapsi ilma emadeta. (Illustreeriv foto.)Foto: AFP/Scanpix
Taani võttis hiljuti vastu kaks väga tähtsat otsust: esiteks muuta kodanikuks saamine keerulisemaks ning teiseks maailmas veelgi rohkem tähelepanu pälvinud järeldus, et Süüria pealinn Damaskus on pagulaste tagasisaatmiseks piisavalt ohutu. Kõik raporti koostamises osalenud eksperdid peale ühe on juba teada andnud, et ei nõustu valitsuse tõlgendusega. Ainus allikas, kes leiab, et saatke muidugi rahvas tagasi, on üks Süüria diktaatori Bashar al-Assadi armee kindral.

Mitte ükski teine Euroopa riik ei leia, et mingigi Süüria ala oleks pagulaste naasmiseks piisavalt ohutu. Taani valistus otsustas juba tühistada ligi 100 Süüria põgeniku elamisload, leides hiljuti koostatud raporti põhjal, et Süüria pealinn on praeguseks piisavalt stabiilne, et sealt pärit pagulased tagasi saata. Kriitikud ja samuti enamik raportis sõna saanuid peab sellist tõlgendust ajuvabaks: Süüria on kaugel sellest, et olla ohutu ja mõnus koht, eriti veel neile, kes diktaatorrežiimi eest jalga lasid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.02.2019
Mida teha tagasi tulla soovivate ISISe pruutide ja nende lastega?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee