Kas suvel täituvad Euroopa turismisihtkohad taas ameeriklastega?Foto: Zuma Press/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 26. aprill 2021 13:42
Euroopa riigid on piiranud USAst saabuvaid turismireise juba üle aasta. Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen mainis USA meediale, et ameeriklastel võib tekkida sel suvel taas võimalus ELi reisida, kui nad on täielikult Covid-19 vastu vaktsineeritud, vahendab BBC.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen teatas New York Timesile, et kuna ameeriklased kasutavad Euroopa ravimiameti heakskiidetud vaktsiine, aitab see kaasa vaba liikumise ja reisimise taastamisele Euroopa Liitu. Von der Leyen ütles, et mistahes piirangute leevendamine sõltub eelkõige siiski epidemioloogilisest olukorrast, ent kui olukord paraneb Ameerikas, siis loodetavasti juhtub sama ka Euroopa Liidus. Mingit kindlat ajakava sakslanna ei avaldanud.

Euroopa Liit karmistas jaanuaris väljastpoolt liitu saabuvate reisijatega seotud piiranguid. Siiski on igal liikmesriigil võimalus ise täpsemaid meetmeid kehtestada. Näiteks Kreeka on juba teatanud, et negatiivse testitulemusega ameeriklased on nende juurde oodatud. 

Ameerika Ühendriigid keelavad jätkuvalt sissepääsu Euroopa Liidu ja Suurbritannia puhkusereisijatele. Ise taunivad USA võimud praeguse seisuga reisimist umbes 80% maailma riikidesse. Ehkki teadaolevalt on laual olnud mitmeid soovitusi piirangute vähendamiseks, pole seni midagi kindlat avaldatud.

Optimismi tekitab siiski asjaolu, et Ameerika Ühendriikide vaktsineerimisprogramm edeneb võrdlemisi kiirelt. Riigi sihtmärgiks on vaktsineerida juuni keskpaigaks 70% täiskasvanud ameeriklastest. Euroopa Liidu eesmärk on jõuda suve jooksul vähemalt ühe annusega sama tähiseni.