Eesti uudised

Tuludeklaratsioone saab esitada mai lõpuni   (3)

Toimetas Triinu Laan, 26. aprill 2021 08:51
Foto: Tiit Tamme
Kuigi tuludeklaratsioonide esitamise ametlik tähtaeg on reedel, 30. aprillil, saab koroonaviiruse leviku tõttu deklaratsioone esitada kauem nii elektrooniliselt kui ka paberil.

Veebikeskkonnas e-MTA jääb deklaratsioonide esitamine avatuks ka pärast ametlikku esitamise tähtaega ning e-kanalisse sisenedes jääb otseviide tulude deklareerimisele aktiivseks kuni 31. maini. Samuti on alates tänasest avatud MTA teenindusbürood, kuid kehtib 25% täituvuse nõue.

„Soovitame inimestel esitada tuludeklaratsioon elektroonilist ning mitte kiirustada teenindusbüroodesse, sest täituvuse piirangu tõttu võivad tekkida järjekorrad. Palume klientidelt mõistvat suhtumist ja soovitame COVID-19 riskigruppi kuuluvatel inimestel oodata, sest tuludeklaratsiooni esitamiseks on aega mai lõpuni,“ ütles MTA klienditeeninduse valdkonnajuht Heli Kullamaa.

Tänaseks on esitatud 697 000 tuludeklaratsiooni, neist 98,5% esitati elektrooniliselt. Tagastamisele kuulub enammakstud tulumaksu summas 196 miljonit eurot, juurdemaksmisele kuulub 53 miljonit eurot. Tagastamisele kuuluvast tulumaksust on annetusteks suunatud 171 000 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee