Eesti uudised

Terviseamet kaalub veel üht käiku!

KISUB FIASKOKS: endisi töötajaid riigi vara omastamises süüdistanud terviseamet sai jälle lüüa (10)

Helen Mihelson, 26. aprill 2021 08:25
„Paha poiss“ Simmo Saar on terviseametile pinnuks silmas olnud ka pärast töölt lahkumist.Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
Olgugi et prokuratuur ei näinud põhjust alustada terviseameti endiste suhtekorraldajate Simmo Saare ja Eike Kingsepa suhtes kriminaalmenetlust, ei tahtnud terviseameti juht Üllar Lanno sellega kuidagi leppida ja pöördus kohtusse. Loodetud tulemust aga ei tulnud. „Mul on siiralt kahju, et hoolivusest kõneleva sotsiaalministeeriumi allasutuse juht kulutab riigi raha COVIDiga võitlemise asemel endiste töötajate kiusamiseks, koormates sealhulgas tahtlikult oma valekaebustega meie õiguskaitseorganite ressurssi,“ lausub Saar.

Skandaalse vaidluse ajajoon ulatub tagasi mullu sügisesse, mil varem Eesti kohtuekspertiisi instituuti juhtinud Üllar Lannost sai terviseameti uus juht. Üsna kiirelt sai selgeks, et Lanno ja 2018. aasta kevadest terviseameti kommunikatsiooniosakonnas töötanud Simmo Saare vahel ei teki vajalikku sünergiat. Lõplikuks kirstunaelaks sai detsembrikuine „Kuuuurija“ saade, kus Saar anonüümselt vaktsineerimiskava puudustest kõneles.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.03.2021
KAS SIMMO SAAREL OLIGI ÕIGUS? Meditsiinieksperdid annavad tuld: ministeeriumi Covid-19 vastu vaktsineerimise plaan ei kõlba kuhugi!
22.02.2021
Võitluses terviseametiga 2:0 Simmo Saare kasuks: „Riigiasutus raiskab ressurssi kättemaksuks!“
21.02.2021
KOROONAVAKTSINEERIMINE ONGI PUUDULIK?! Kui täpsed olid terviseameti vilepuhuja väited?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee