Maailm

Türgi mõistab Bideni avalduse seoses Armeenia genotsiidiga hukka (2)

Toimetas Valeria Filippova, 25. aprill 2021 14:04
Armeenlased Washingtonis asuva Türgi saatkonna ees.Foto: Reuters/Scanpix
Türgi välisministeerium kutsus laupäeval välja USA suursaadiku Anakaras seoses USA riigipea Joe Bideni avaldusega, milles president nimetas üle miljoni armeenlase tapmist esimese maailmasõja ajal genotsiidiks.

Türgi asevälisminister Sedat Önal ütles USA suursaadik David Satterfieldile, et USA avaldus on vastuvõetamatu ja Ankara lükkab selle tagasi ning mõistab hukka, vahendab Reuters.

Laupäeval nimetas Biden 20. sajandi alguse sündmusi Osmanite impeeriumis "Armeenia genotsiidiks". Tänaseni pole ükski USA riigipea seda terminit veel kasutanud.

Türgi välisministeerium ütles, et selline samm USA poolt "õõnestab Türgi ja USA vastastikust usaldust ja sõprust".

Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani pressiesindaja Ibrahim Kalin lisas omalt poolt, et Biden peaks enne teiste riikide kritiseerimist vaatama otsa Ameerika lähiajaloole.

106 aastat tagasi 24. aprillil alustas Osmani impeerium oma armeenlastest elanike süstemaatilist hävitamist. Genotsiidi käigus kaotas elu enam kui miljon, mõnedel hinnangutel kuni poolteist miljonit inimest. Türgi genotsiidi ei tunnista ning sellest rääkimine on kuritegu: „türkluse solvamine“.

Samal teemal

21.04.2021
Kalle Käsper | Armeenia genotsiid – kuritöö ilma karistuseta
15.04.2021
VIIS GENOTSIIDI: massiline rahvarühmade hävitamine pole lõppenud ka 21. sajandil
25.04.2017
Eile mälestati Armeenia genotsiidis hukkunuid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee