Eesti uudised

Viirust rohkem, hirmu vähem: gümnaasiumilõpetajad ei jäta riigieksameid vahele  

Asso Ladva, 25. aprill 2021 12:17
EESTI KEELE EKSAM ON POPP: Hoolimata vabatahtlikkusest tuli suurem osa abiturientidest sel nädalal siiski eesti keele riigieksamit tegema.Foto: Aldo Luud
„Meie koolis tegid eesti keele eksami kõik, sada protsenti. Matemaatikaeksamist rääkides ma lippu nii kõrgel ei saa hoida, sest kaks või kolm noort tahaksid sellest loobuda. See võib näida korrutamisena ja trafaretsena, aga me tõesti julgustame kõiki tegema riigieksameid ja vestleme kahtlejatega personaalselt, et nad teeksid need rahuliku südame ja närviga praegu ära,“ ütleb Valga gümnaasiumi direktor Andrus Murumaa.

Kuigi riigieksamite sooritamine ei ole tänavu gümnaasiumi lõpetamise tingimuseks, oli haridusministeeriumi andmetel 19. aprillil toimunud eesti keele riigieksamilt puudu vaid kaheksa protsenti registreerunutest ja kaks päeva hiljem peetud eesti keele teise keelena eksamil ei osalenud 19 protsenti neist, kes olid end kirja pannud. Kokku jättis eksamile tulemata 570 õpilast. Ministeeriumi andmetel oli suur osa loobujaist mittestatsionaarsed õppurid ja varem lõpetanud, abiturientide puhul oli selliseid vaid üksikuid. Eesti keele riigieksami tegemiseks lisaeksamina on juba avalduse esitanud 120 noort. Eelmisel kevadel, kui eksamite sooritamine oli samuti vabatahtlik, loobus eesti keele omast 15 protsenti abiturientidest ning eesti keelest kui võõrkeele eksamist 26 protsenti.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.04.2021
Sisulooja Maria Rannaväli eesti keele riigieksamist: pinge võttis alguses hoogu maha
19.04.2021
FOTOD | Esimene ja vabatahtlik: eesti keele riigieksamil pole ühtegi koroonateemat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee