Krimi

Aasta ema ähvardas kasulapsel noku maha lõigata ning lõi teda jalaga munadesse. Naisliit võttis Kobinalt ära temale omistatud aasta ema tiitli (119)

Eesti Päevaleht, 24. aprill 2021 18:35
Malle Kobin Foto: Robin Roots
Endist aasta ema ootab vanglakaristus, sest Malle Kobina kasulapsed pidid tihti oma toas luku taga olema ning häda tegema ämbrisse.

Tunnistaja sõnul oli Kobin ostnud ühele noorematele poistest mobiiltelefoni, aga ei lubanud poisil seda kasutada ja ähvardas: „Mäletan, et Karl* ütles mulle, et Kobin oli talle öelnud, et kui ta veel oma telefoni võtab, siis Malle lõikab tal noku maha.”

Noormees nägi pealt, kuidas Karl jooksis temast ühel suvel mööda ja hoidis endal kahe jala vahelt kinni „nii, nagu poisid hoiavad, kui keegi neid munadesse lööb”.

„Kui ta maha rahunes, siis ütles mulle, et Kobin lõi teda jalaga munadesse," tunnistas poiss kohtus, et  Kobin tahtis teda lüüa jalaga tagumikku, aga poiss põikas eest ära, misjärel tabas Kobini jalg teda munadesse.”

Kui poisid näppasid Kobinalt sigarette, siis karistuseks pidi kumbki poiss ühe paki sigarette korraga ära tõmbama.

Refereeritud loo täistekst Eesti Päevalehes.

Eesti Naisliit: Lapsevanem ei tohi olla vägivaldne

Eesti Naisliit  teatab, et on Malle Kobinilt talle 2013. aastal omistatud Aasta ema tiitli 9. aprillil 2021 ära võtnud ning mõistab hukka igasuguse laste väärkohtlemise ja perevägivalla. Naisliit rõhutab, et ükski võim ei ole kuritarvitamiseks.

"Oleme koos ülejäänud Eesti ühiskonnaga sügavalt nördinud, et üks ema on oma vastutusel olevaid lapsi nii julmalt kohelnud. Meil on väga kahju lastest, kes pidid väärkohtlemise all kannatama. Selline käitumine ei ole üldse ema vääriline," teatab Naisliit.

"Kahju, et alles nii palju aastaid hiljem abi vajavaid lapsi märgati. Mõned kogukonna liikmed on meediale tunnistanud, et ei julgenud oma kahtlusi jagada, sest Kobin oli kohalikus elus väga mõjukas inimene. Paraku on võimu kattevarjus toimetav väärkohtlemine ühiskonnas laiem probleem, millele Naisliit oma tegevuste kaudu ka edaspidi tähelepanu juhtida kavatseb."

Samal teemal

08.03.2021
President võtab Malle Kobinilt teenetemärgi
07.03.2021
Vangi mõistetud aasta ema Malle Kobin: „See on täielik absurditeater!“
14.00.2021
Kasulaste väärkohtlemises süüdi mõistetud aasta ema Malle Kobin otsib õigust riigikohtust
28.11.2020
Kasulastega vägivallatsemise eest vangi mõistetud aasta ema Malle Kobin: hoiduge kasulaste võtmisest!