Maailm

Vangistatud Aleksei Navalnõi lõpetas pika näljastreigi (23)

Toimetas Aare Kartau, 23. aprill 2021 15:36
Aleksei Navalnõi lõpetas arstide ja toetajate soovil üle kolme nädala kestnud nälgimise.Foto: AFP/Scanpix
Reedel teatas Venemaa karistuskoloonias viibiv Kremli kriitik Aleksei Navalnõi, et lõpetab nädalaid kestnud näljastreigi.

Navalnõi sõnas Instagrami postituses, et järgib oma toetajate ja arstide nõuandeid ja lõpetab näljastreigi, mis kestis üle kolme nädala. Arstid hoiatasid Navalnõid, et ta võib peagi surra, kui ta jätkab vanglakoloonias söögist keeldumist.

„Arstid, keda ma täielikult usaldan tegid eile [neljapäeval] avalduse, et me oleme saavutanud piisavalt, et näljastreik lõpetada. Ja ausalt öeldes, nende sõnad, et „varsti pole kedagi, keda ravida“... vajavad tähelepanu,“ kirjutas Navalnõi sotsiaalmeedias.

Teadaolevalt on Navalnõi tervis vanglas märkimisväärselt halvenenud. Pärast vahistamist on ta kaotanud kehakaalust 15 kg, teatab The Moscow Times. Näljastreiki alustas opositsiooniliider pärast seda, kui vangivalvurid teda öösel iga tunni järel äratasid. Navalnõi nimetas sellist käitumist piinamiseks, ent vanglaametnikud kirjeldasid seda põgenemisohtlike kinnipeetavate puhul tavalise protseduurina.

Tuhanded venelased tulid kolmapäeval tänavatele, et avaldada meelt opositsioonipoliitiku vangistuse vastu. Samuti nõuti võimudelt, et Navalnõil oleks ligipääs isiklikele arstidele. Sellest olid vangla ametivõimud korduvalt keeldunud.

Samal teemal

22.04.2021
FOTOD JA VIDEOD | Venemaal toimusid protestid Navalnõi toetuseks
19.04.2021
Nälgiv Navalnõi viidi üle vanglahaiglasse ning talle määrati vitamiiniravi
18.04.2021
Navalnõi meeskond kutsub venemaalasi tänavaprotestidele
17.04.2021
Arstid: Navalnõi süda võib iga hetk seisma jääda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee