Eesti uudised

KredEx: probleem polnud süsteemis, vaid eelarve väiksuses

EBAAUS MÄNG? KredEXi rahajagamine lõppes juba enne algust! (2)

Marvel Riik, 23. aprill 2021 17:43
KredExi väikeelamu rekonstrueerimistoetust jagus vaid neile, kes suutsid tegutseda esimese kahe minuti sees.Foto: Kollaaž (Raigo Pajula / Ekspress Meedia , Robin Roots)
Märtsis avanes KredExi väikeelamute rekonstrueerimistoetus, mis sai otsa sõna otseses mõttes paari minutiga. 1,3miljonine rahapott tehti niivõrd kiiresti tühjaks, et taotleja Martin, kes saatis kodu kõpitsemistaotluse teele 185 sekundil(!), sai eitava vastuse. „Kas on ikka õige kui eraisikutele suunatud meede otsustatakse ära ühe–kahe minutiga ainult vastavavalt e-kirja laekumiskiirusele?“ ei suuda Martin ära imestada. KredExi esindaja sõnul polnud aga probleem taotluste suures arvus ega ka süsteemis, vaid selles, eelarve oli väike.

KredExit tutvustatakse kodulehel kui majandusministeeriumi loodud sihtasutust, mille eesmärk on pakkuda maailma parimatel praktikatel põhinevaid finantslahendusi nii ettevõtetel, kohalike omavalitsustele kui ka eraisikutele. Üks selline lahendus on eraisikutele mõeldud väikeelamute rekonstrueerimistoetus, mis võimaldab kergendada kulusid elamute energiatõhusamaks kõpitsemisel. Ja neid koduomanikke, kes tahavad energiasäästus teha kvaliteetset hüpet ülespoole, on jalaga segada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.03.2021
REEGLID MUUTUSID! Valitsus astus Porto Franco skandaalist sammu eemale
02.10.2020
Hea uudis! KredEx toetab ka suve- ja maamaja renoveerimistöid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee