Poliitika

Martin Helme: kui peaminister on muutunud naljategemise objektiks, siis on probleem peaministril, mitte sellel, kes nalja tegi (377)

Toimetas Triinu Laan, 23. aprill 2021 14:26
Valitsuse pressikonverents IKE koalitsiooni viimane pressikonverents. Foto: Erki Pärnaku
EKRE esimees Martin Helme leiab, et poliitikul peab olema paks nahk ja oskus iseenda üle nalja heita. 

Kolmapäevases riigikogu infotunnis esitas EKRE fraktsiooni liige Kalle Grünthal ootamatult peaminister Kaja Kallasele päevakorda täiesti mittepuutuva küsimuse. „Hea Kaja! Mul on ainult üks lihtne küsimus, et kust sa, lilleke, siia said,“ päris Grünthal. 

Arp Müller uuris Vikerraadio saates "Uudis+", kuidas EKRE esimees kommenteerib erakonnakaaslase Kalle Grünthali käitumist.

Martin Helme selgitas kõigepealt, et küsimus tõukus internetis levivast "humoorikast meemist ja meie popkultuurist".

"Aga kui meie peaminister on muutunud naljategemise objektiks, siis on probleem peaministril, mitte Kalle Grünthalil või EKREl," nentis Helme. 

Aga kui näiteks mõni sotsiaaldemokraat küsiks parlamentaarses diskussioonis samamoodi Moonika Helmelt? 

Samal teemal

EKRE esimees tuletas seepeale meelde juhtumit, kus Riina Sikkut näitas toonasele siseminister Mart Helmele oma mõtte illustreerimiseks keskmist sõrme.*

"See ei tekitanud erilist elevust Eestis ega algatanud diskussiooni poliitilisest kultuurist. See topeltstandard kehtib juba ammu, et meile võib kõike öelda, aga meie ei või midagi öelda. Mina sellega päris nõus pole. Poliitika on poliitika, natuke rohkem paksu nahka ja oskust  naerda ka iseenda üle. Meil see oskus on olemas, teistel võiks ka olla," vastas Helme. 

*2019. aasta kevadel tekitas Eesti poliitikas elevust EKRE poliitikute komme näidata  OK-märki, mida on viimasel ajal seostatud paremäärmuslaste ja natsionalistidega USA-s ja Uus-Meremaal ja mida EKRE poliitikud  kutsuvad "hea tuju märgiks."

Riigikogus toonase siseministri Mart Helmega diskuteerides illustreeris Riina Sikkut märkide erinevaid tähendusi järgnevalt: "Näiteks see siin, vaadake siia, see siin on pikkpeeter, see asub nimetissõrme ja nimetamatsi vahel, aga teie poolt viidatud globalistlik, liberaalne läänemaailm on andnud sellele žestile teistsuguse tähenduse ja tõesti, minu lapsed seda tähendust ei tea," ütles Sikkut ning lisas, et tema poolt sellise žesti tegemine valitsusliikme suhtes oleks äärmiselt ebaviisakas.

"Kui ma seda žesti ei tee, ei ole tegemist enesetsensuuriga, see on elementaarne viisakus, see on kokku lepitud reeglite ja tähenduste austamine ja tähendused võivad aja jooksul muutuda. Ja mul on tunne, et te ei saa sellest aru, ja sellest on väga kahju," lisas Sikkut. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee