Foto: Raigo Pajula / Ekspress Meedia
Eesti Ekspress 23. aprill 2021 11:21
Eestis on internet aeglane ja kallis, kuid Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve amet (TTJA) leidis oma kümme kuud kestnud analüüsis, et see pole probleem. Euroopa Komisjon polnud sellega nõus.

TTJA analüüs Eesti internetituru reguleerimise kohta Euroopa Komisjonile kõlab kokkuvõtlikult nii: me ei avastanud midagi erilist, kiire internet on Eestis tõesti kallis, aga see pole probleem, sest Eesti inimene kasutab aeglast internetti.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Õhtuleht on varasemalt kajastanud Telia selgitusi, miks internet on kallis ja aeglane. Ettevõtte kõneisikud on muu hulgas välja toonud, et Eesti ning teiste riikide teenuste üks ühele võrdlemine pole olemuselt õige, kuna turuolukord ja muu taustsüsteem on igal pool erinev. Ettevõtte hinnangul on Eesti elanikkond Euroopa üks väiksemaid ja rahvastikutihedus omakorda üks madalamaid. Sellest tulenevalt on Telia arvates paratamatu, et internetivõrke rajades on investeeringuvajadus suurem.

Konkureeriva ettevõtte Tele2 tegevjuht Chris Robbins on samas Õhtulehele öelnud, et Eesti kalli, aga aeglase interneti püsiühenduse põhjuseks on justnimelt turgu valitsev Telia, kes kuritarvitab mehe sõnul oma positsiooni: segab riikliku järelevalve tööd ning pidurdab konkurentsi ja innovatsiooni.