Poliitika

FOTOD | Jüri Ratas veteranipäeval: kohustused lõppevad, aga mälestused jäävad 

Ohtuleht.ee, 23. aprill 2021 12:01
Foto: Erik Peinar
Riigikogu esimees Jüri Ratas asetas Tapa sõjaväelinnakus riigikogu pärja hukkunud kaitseväelaste mälestuseks ning ütles veteranipäeval peetud sõnavõtus, et liitlaskohustuse täitmine ei lõppe Eestile Afganistani missiooniga.

„Kohustused lõppevad, aga mälestused jäävad,“ ütles Ratas ja lisas, et nagu Afganistanist Camp Bastionist ära toodud mälestusmärk Tapal, jääb kogemus operatsioonipiirkonnast saatma nii tänaseid kui ka tulevasi veterane.

Ratas viitas oma sõnavõtus NATO liitlaste otsusele, et Afganistanis 20 aastat kestnud sõjaline kohalolek lõppeb tänavu sügisel. „Riigina läksime sinna toeks liitlastele ja võitlema rahvusvahelise terrorismi vastu. Nende eesmärkide elluviimine langes Eesti kaitseväelaste õlule. Kõik nad said oma ülesandega väga hästi hakkama,“ rääkis Ratas.

„Veteranipäeval väärtustame kaitseväelasi, kes enam kui 25 aasta jooksul on Eesti eest osalenud rahvusvahelistel sõjalistel missioonidel,“ kõneles Ratas. Välismissioonid on tema sõnul märkimisväärne osa Eesti riigi julgeolekupoliitikast ja rahvusvahelisest koostööst. Ta lisas, et Eesti kaitseväelased aitavad valvata rahu üle maailma, teenides Iraagis, Liibanonis, Malis, Lähis-Idas ja Vahemerel. 

Välismissioonidel osalenud kaitseväelasi on tänaseks kokku üle 3000. Vaprate naiste ja meeste hulgas on kümneid teenistusülesannete täitmisel haavata saanuid ning kahjuks ka 12 kaitseväelast, kelle teenistus missioonil on nõudnud nende elu. „Eesti ei unusta iial teie ega teie lähedaste pingutusi ja ohverdusi,“ lausus Riigikogu esimees. „Me hindame kõrgelt teie panust meie julgeoleku tagamisse ja omariikluse hoidmisse.“

Veteranipäeval tänatakse ja tunnustakse neid mehi ja naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi. Veteranipäeva traditsioon sai alguse 2013. aastal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee