Repliik

Peame taluma Parempoolsete lammutustööd ning lugema Õhtulehe timurlase takkakiitvaid purtsatusi

Kojamees | Kas Isamaad rünnanud Õhtuleht on Pravda? (44)

Tarmo “Kojamees” Kruusimäe, Isamaa, 23. aprill 2021 17:19
Kõikide maade kõiketeadjad ajakirjanikud, ühinege! Ei ole olemas teisi arvamusi! On meie arvamus ja vale arvamus! Maha isamaalised vereimejad, kapitalistid, kulakud, külakurnajad ja muud rahvavaenlased! Ja käsi pikalt ees nagu uusmaasaajad! Maha Seeder ja üldse Isamaa, mille liikmed on valdavalt üks rahvuslastest degenerantide punt ja ei kuula oma 10% valgustatud parempoolsete isandate mõttesähvatusi! Ainult meie teame, mis mõlgub Helir-Valdor Seederi mõttes.

Kes tahab, võtku ette NLKP häälekandja või ükskõik millise staliniaegse ajalehe propagandaartiklid ja võrrelgu neid Õhtulehe eesrindlase paskvilliga (“Helir-Valdor Seeder on võimuhull bolševik?”, Õhtuleht 21.04.2021).

Suure-Vaeva-Nägija Õhtulehest võtab kõiketeadjana sõna Isamaa erakonna asjus ja tembeldab Seederit küll Brežneviks, küll võimuhulluks bolševikuks. Mida peaksin mina Isamaa liikmena sellest arvama? Isamaa Rahvuslaste ühenduse esimehena lasub mul vastamiskohustus oma ühenduse liikmetele ja teiste aatekaaslastele, rahvuslastele, patriootidele. Ja need ülejäänud vähemalt kolmveerand liikmeskonnast, kes tahavad rahvusliku erakonna õitsemist ja kasvamist, aga peavad taluma käputäie Parempoolsete lammutustööd ning lugema Õhtulehe timurlase takkakiitvaid purtsatusi.

Erakond on vabakond. Siin on tuhandeid liikmeid, kes peavad mingil moel suutma ühes suunas liikuda. Isamaa on oma suuna valinud. Kõigile meeldib, mõnele mitte. Seeder on tark mees ja Rahvuslased usaldavad teda. Seeder oli üks kolmest, koos allakirjutanuga erakonna volikogul, kes nõutasid Tartu Rahu lepingust kinnipidamist piirileppe valguses. Erakonna liikmed on valinud esimeheks Seedri. Ons Õhtulehe kohalseisja tabanud end mõttel, et miks see nii on? Äkki näiteks selle pärast, et nende arvates on Seeder kõigist võimalikest parim, kes viiks ellu Isamaa poliitikat sellisena, nagu me selles mõni aasta tagasi kokku leppisime? Maailmavaade pole tõmmata-tõugata hooaja kaup, kindel maailmavaade toimib aastakümneid.

Aga ajalehe arvates võibolla ei peaks Isamaa üldse ajama seda isamaalist poliitikat, milles kokku lepiti? Minge kinno! Kes peaks siis otsustama, mis poliitikat Isamaa ajab, kui mitte liikmed? Kas ajakirjandus? Telepublik ja kõik sms-i teel hääletanud? Äkki hoopis Putin, paavst või Reformierakond?

Ei keegi nendest, vaid ikka ainult Isamaa liikmed ise. Kui nüüd tuleb välja hästi mobiliseerunud lammutusbrigaad ja nimetab end Parempoolseteks, siis olgu pealegi – siseasjad räägitakse selgeks erakonna sees näost näkku. Aga seegi ei sobi! Keda see erakonna liikmete arvamus huvitab – see on ju Parempoolsete vastu! Järelikult tuleb arutleda Isamaa asju väljaspool Isamaad, süüdistada, rünnata ja valada mustaga üle kõik, mis vähegi meenutab seda rahvuslikku parteid, mille Laar ja Parek omal ajal lõid! RKE Isamaa ja E.R.S.P. Liit.

Einoh, teeme siis veebisuurkogu! Mis siin keerulist! Salvestame kandidaatide kõned steriilses stuudiokeskkonnas, tõmbame zoomi käima, paneme igaüks oma koduaias grilli huugama ja jälgime suurkogu arvutiekraanidelt nagu A-Teami laipadeta lahinguid. Või viskame horisontaali ja veibime.

Äkki teeme äpi, jubedalt oleks vaja veel ühte head äppi? Hääd aatekaaslased, e-suurkogu on demokraatia surm! Kui Isamaa volikogu liikmetest 3/4 on e-suurkogu vastu, siis selles just põhjus ongi – virtuaalsuurkogu. Üle poole oma elust, olen ma seotud erakonnaga ja see ei ole mitte mingi virtuaalne online reaalsus, vaid päris elu. Päris inimene, päris elus, tahab päris asju. Suurkogu ei saa mitte kunagi olema mingi Tinderi kokkutulek.

Isamaa suurkogu toimub kohe peale kogunemispiirangute lõppu. Juunis, võibolla juulis. Kuulame valitsust ja Kajat. Mina olen Isamaa Eestseisuse liige ja kordan seda, mida on öelnud minu arvates kõik juhatuse liikmed: uus juhatus tuleb valida esimesel võimalusel. Ajutine mandaadi pikendus on ajutine abinõu. Mulle ka ei meeldi, aga teisiti ei saanud. Sel korral ei ole aga küsimus pelgalt persoonides, küsimus on sellest, kas Isamaa kannab isamaalisi väärtusi või ei kanna. Seedri juhtimisel kannab ja seda juba zoomis selgeks ei tee. Silmast silma pada ei aeta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee