Repliik

Vastukaja | Põhja-Tallinna ekstreempargi tegevust piiratakse elanike soovil (2)

Kaia Kask, Põhja-Tallinna hariduse peaspetsialist, ekstreemspordi entusiast, 23. aprill 2021 09:50
Skatepark Tartus Aardla tänavalFoto: Aldo Luud
Arusaamatu on Joosep Vimma väide Õhtulehes, justkui sooviks Põhja-Tallinna valitsus Kopli 98 asuvat ekstreemparki teisaldada, et viia noored silma alt ära. Tõepoolest, Põhja-Tallinna valitsuse poole on pöördunud nii elanikud kui ka ajakirjanikud murega, et ekstreempargist kostuv müra on häiriv. Sellest tulenevalt algatas linnaosa avaliku arutelu, et kaardistada probleemi ulatus ja leida koos elanikega lahendus, mis sobiks kõikidele osapooltele. Tuleb öörahu tagamiseks piirata pargi lahtioleku aegu, panna täiendav järelevalve – see ongi kogukonna ühine otsus.

Teemapüstitus nagu linnaosa sooviks ekstreemparki Kopli 98 asukohalt minema teisalda on selgelt väär. Küsitlus oli plaanis juba eelmisel talvel aga seoses olukorraga riigis (COVID-19) lükkus uuring tagaplaanile. Linnaosa on igati nõus artikli autori seisukohtadega liikumisharrastuse propageerimise, turvalise sõitmise, vajadusel järelevalve jne osas. Nende eesmärkidega uus Kopli ekstreemspordipark läinud aastal kõnealusesse kohta uuesti ehitatigi. Paremat kohta ekstreempargile, kui seda on noortekeskuse naabrus, naljalt ei leiagi.

Linnaosa toetab sportimist ja tervislikke eluviise, pöörates palju tähelepanu noortele ja noorsootööle. Hetkel on uuenduskuuri läbi tegemas Kase park, mis avatakse sügisel ning noored saavad juurde järgmise väliekstreempargi, kus asuvad mõneti erinevad obstaaklid ja rambid. Uus sõidukoht ei dubleeri Kopli ekstreemparki, vaid annab piirkonnale pigem juurde ning noortel tekib juurde valikuvõimalus, kuhu täna sõitma minna. Lisaks saab sügisel valmis ka uus kogukonnamaja aadressil Kari 13, kus õueala projekteerides on samuti noortele mõeldud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee