Poliitika

Yana Toom: keegi Grünthal teeb seda, mida kõige paremini oskab – kiusab naist (247)

Toimetas Triinu Laan, 22. aprill 2021 15:30
Foto: Kollaaž: Martin Ahven, kaader riigikogu videost, Erki Pärnaku
Kolmapäevases riigikogu infotunnis esitas EKRE fraktsiooni liige Kalle Grünthal ootamatult peaminister Kaja Kallasele päevakorda täiesti mittepuutuva küsimuse.

„Hea Kaja! Mul on ainult üks lihtne küsimus, et kust sa, lilleke, siia said,“ päris Grünthal. Erakonnakaaslase täiesti kohatu küsimuse peale andis Moonika Helme muiates heakskiidu. Riigikogu esimees Jüri Ratas pidas paremaks parlamendisaadiku kiuslikku küsimust mitte kommenteerida ning andis lihtsalt sõnajärje järgmisele küsijale.

Samal teemal

Europarlamendi saadik Yana Toom aga asja niimoodi ei jäta. „Hea Kaja! Ma alles täna vaatasin seda häbiväärset riigikogu istungi klippi, kus keegi Grünthal, saatuse iroonial Eesti Riigikogu saadik, teeb seda, mida oskab kõige paremini – kiusab naisterahvast,“ kirjutas ta sotsiaalmeedias.

„Helme proua muie on muidugi samuti diagnoos nende inimeste mõttemaailmale. Mul on ääretult häbi, et selline asi riigikogu seinte vahel on võimalik ja Grünthal tunneb end päevakangelasena. Tähetund missugune. Ära lase end sellest häirida, eks neid lillekesi on Eesti poliitikas üksjagu, oleme Sinuga,“ jätkas Toom ning lisas teemaviite #olenlilleke.

Ka tervise- ja tööminister Tanel Kiik kommenteeris valitsuse pressikonverentsil Grünthali tegevust. „Kuulates parlamendi liikmete poolt šovinistlikke väljaütlemisi, peab arvestama, et iga parlamendi liige on eeskujuks Eesti elanikele. Peab arvestama, et sõnadel on väga suur kaal. Šovinistlikud ja seksistlikud remargid ei sobi parlamenti ega saunalavale!“ lausus Kiik.

Samal teemal

22.03.2021
Kiik Kallast lillekeseks kutsunud Grünthalile: šovinistlikud remargid ei sobi parlamenti ega saunalavale!
21.03.2021
VIDEO | Kalle Grünthal riigikogus peaministrile: „Kust sa, lilleke, siia said?“