Eesti uudised

"RMK allhankija ainuke oskus on liigutada harvesteri pead ühe puu juurest teise juurde. Allhankija ei ole raiutava metsatükiga koos elanud ja ei oska arvestada ajaloos välja kujunenud nüansse."

Kunagine RMK nõukogu esimees: metsakonfliktid tekivad, sest väga head teaduslikud teadmised hävivad rahamasina hammasrataste vahel 

Priit Pärnapuu, 23. aprill 2021 12:57
Urmas Tartes.Foto: Aldo Luud
„Vähendame raiesurvet riigimetsale,“ ütleb jaanuaris Reformierakonna ja Keskerakonna liidrite allkirjad saanud koalitsioonileping. Tänaseni pole aga valitsus ega keskkonnaministeerium suutnud seda tõlkida seaduste, määruste ja otsuste keelde, millega reaalselt raiemahte vähendada. Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) nõukogu kunagine liige, tuntud putukateadlane ja loodusfotograaf Urmas Tartes pakkus välja kolm võimalust, kuidas raiesurve vähendamise soovi realiseerida. 

„Raiesurve ise on selline mõiste, et sellel ei ole metsanduslikku, ökoloogilist sisu,“ alustas Tartes, kes 2005. aasta algusest kuni 2007. aasta keskpaigani kuulus RMK nõukokku, kusjuures viimased pool aastat oli selle esimees. See, mille ostmist-müümist on võimalik planeerida, on küpse metsa tagavara. Me ei saa varuda rohkem, kui meil on küpset metsa.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.02.2021
HARVESTERIJUHT KAUPO: ma ei kahetse, et osalesin kliimakangelase kampaanias. Sapipritsijad teevad küll nukraks
05.02.2021
KLIIMAKANGELASE KAMPAANIA TAGAMAAD: head matkarajad jäid kurja harvesterikolli rataste alla
03.02.2021
EKSITAV ROHEPESU? Riigi kliimakangelase kampaania kütab kirgi: kas harvesterijuht päästab tõesti maailma?!
26.01.2021
RIIGI HÄMARAD METSASKEEMID: raiemaht läks lõhki? Jätame siis osa arvestusest välja!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee