Eesti uudised

Arsti meeleheide: „Palun usaldage meid! Me ei ärka hommikul üles selleks, et beebidele mürgisüste teha“

VAKTSIINIVASTASUS KOGUB TUURE! Anomaalia Hiiumaal: iga viies ema keeldub oma last rotaviiruse vastu vaktsineerimast

Kadri Kuulpak, Helen Mihelson, 21. aprill 2021 19:14

20 KOMMENTAARI

r
Rot/ 23. aprill 2021 03:12
Minu noorim laps on 11, mingit rotavaktsiini tol ajal polnud. Kas see teeb mu imelikuks, et oma kolm last sellest ilma olen jätnud? Pole kuulnud mitte kedagi oma tutvusringkonnast, et oleks nende lapsed eluohtlikus seisus olnud selle haiguse pärast, kuigi vaktsiine veel polnud. Iga natukese aja tagant tuleb programmi uus vaktsiin. Ja siis on kohe draama, kui mõni laps neist ilma jääb. Aga kõik teised, kes siiani on ilma nendeta elanud? Vaktsiinid võiks jääda väga levinud ning suure suremusega haiguste ennetamiseks. Mitte nohu, köha, kurguvalu, tuulerõugete ning mõni muu mis meil juba kavas on.
a
AT/ 22. aprill 2021 18:02
Ainult rumal inimene teab, et ta on kõige targem. Ja siin ikka neid kõige targemaid "virolooge" leidub kõvasti.
v
Vaktsiinide vastaseid jätkub/ 22. aprill 2021 16:53
Rotaviirus pole mingi naljaasi pisikesel lapsel. Aastaid tagasi tuli isegi helikopter alla aastasele lapsele ühele väikesaarele keset ööd järele, sest kahtlustati seda viirust. Laps oli siiski vaktsineeritud ja ei olnud rota. Põhiliselt võtavad kommides sõna ühed ja samad asjatundjad, kelle lapsedki on ammu suured. Teine osa ainult nuhtleks kõiki. Eks igavus on tõsine asi.
ä
22. aprill 2021 14:22
Ääremaa inimesed elavad suhteliselt kinnise kogukonnana, siit ka tagajärg - suur osa neist on pisut vilusse jäänud. Samas ei tohiks vabastada vastutusest neid vilusse jäänud tegelasi. Need ema ja isa, kelle laps suri Egiptuses, tuleks ju vastutusele võtta surma põhjustamine hooletuse tagajärjel!
k
22. aprill 2021 15:36
Kui laps oli vaktsineerimata rotaviiruse vastu ... kas see oli lihtsalt hooletus ikka.
k
keenjus/ 22. aprill 2021 11:21
Professor Ernst Raudam, kes läinud sajandi 50ndate lõpul tollast Eesti NSVd räsinud lastehalvatuse puhangule vaktsineerimisega lõpu tegi, olevat vaktsineerimisvastasust kommenteerides öelnud: “on täiesti vale arvata, et vaktsineerida tuleb kõiki lapsi. Muidugi mitte. Vaktsineerida tuleks ikka ainult neid, keda soovitakse alles jätta.”
s
Stroh/ 22. aprill 2021 11:35
Mind on ka lapsena vaktsineeritud. Minu käest ei küsitud ja minu vanemate käest ka mitte. Vaktsineerimine toimus koolimajas. Või lasteaias. See oli tõepoolest inimese tuleviku tervise huvides. Teadaolevalt töötati vaktsiine välja 5 - 10 aastat enne kui inimese kallale mindi. Vaktsineerimine ei olnud äri. Oli üks kindel vaktsiin mida tootis üks kindel ravimifirma. Mis praegu toimub??? Eelmise suve lõpus ei teadnud keegi vaktsiinist veel midagi. Ja täna on turul juba väga mitu selle tootjat ja pakkujat! See kõik on äri ja sinu tervis ei lähe kellegile korda!
k
keenjus/ 23. aprill 2021 23:20
Usupõhine keeldumine ravist on inimõigus, mida demokraatlikes riikides tunnistatakse. Jehoova tunnistajad ei luba mingil juhul vereülekannet teha, isegi ainsa elupäästva raviviisina. Eestis on olemas ka kohtupraktika, kus vanemad olid kohtu all, kuna keelasid lapsele vereülekannet teha. Kohus tegi õigeksmõistva otsuse, kuna vanematel on õigus lapsele raviviisi valida. Usuga pole ka võimalik teaduspõhiselt debateerida, teadmine ja usk kaks eri asja. Oluline on aga ka tõsiusklikele ravist keeldujatele ikkagi ravi võimalusi ja ohte selgitada, eriti juhul kui tegemist laste tervisesse puutuvaga. T
i
Isa/ 22. aprill 2021 10:48
Perearst soovitas tungivalt rasedal ennast mitte vaktsineerida! Ise olin kõrval kui see teema üleval oli. Ja meie perearst ei ole mingi reklaaminägu.
p
ProstamolUno/ 22. aprill 2021 10:22
Nohurohtu manustades pean enne hoolikalt lugema infolehte ... Aga mingit suvalist sodi vaktsiini näol võin endale süüdimatult vereringesse lasta???

s
Stroh/ 22. aprill 2021 09:59
Vaktsineeriks isegi, kui keegi ka vastutuse võtaks. Kes vastutab võimalike tagajärgede eest? Millest mul peaks tekkima usk ja usaldus selle vaktsiini vastu? Mingi staar-perearsti ja meedia sünnitatud arvamusliidrit Jollerit uskudes? Miks selle vaktsiini kohta ei ole infolehte kõrvalmõjude osas? Kelle poole ma pöördun? Propageeritakse ja reklaamitakse nagu limonaadi või pesupulbrit! Kraapige ennast siit konnatiigist välja ükskord ja viige ennast kurssi mis maailmas toimub! Kuritegelik on kogu see jura! Jollerid, Lutsarid, Popovid ... Masendav.
k
22. aprill 2021 14:25
Kui oled kuutõbine, siis selle jaoks tõesti vaktsiini ei ole, nii nagu sündisid sellisena, selliseks jääd elu lõpuni!
e
Ei saa aru neist emadest/ 22. aprill 2021 09:22
Et las laps oksendab ja vaevleb?
o
22. aprill 2021 06:05
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
Suswald/ 22. aprill 2021 06:29
Su nali on nii vana ja juba igav, et vahelduseks võiks miskit uut kirjutada. Sa usud ilmselt kõiki jutte mida räägitakse:))
o
Oswald/ 22. aprill 2021 16:06
Vana ja äraleierdatud nali küll aga lastevaenulike emade kohta päris asjakohane.
e
Eestlane/ 21. aprill 2021 23:38
Mille alusel Joller väidab, et laps suri rotasse? Kõhulahtisus ja oksendamine on mh kõige tavalisemad toidumürgistuse sümptomid, mis Egiptuse jm kolmanda maailma riikide puhul äärmiselt tavalised on. Piisab kraanivee joomisest, jääkuubikutest joogiseest või pesemata puuviljadest. Väga räige on ühe perekonna kurba sündmust vaktsineerimise propageerimiseks kasutada.
p
PT/ 22. aprill 2021 09:41
Ei ole olemas toidumürgitust, mis on kuidagi eiteamillest tekkinud. Toidumürgitus on bakteri, bakteri poolt toodetud toksiini või viiruse poolt põhjustatud haigus. Nn "tavaline toidumürgitus" on samasugune asjatundmatu jutt nagu "tavaline külmetushaigus".
A
.../ 22. aprill 2021 10:59
Ainult, et kas kõige tavalisemasse toidumürgistusse surrakse? Aga näe, laps suri millegipärast.
a
Aga/ 25. aprill 2021 14:59
nn. "tavalist toidumyrgitust" polegi olemas. Myrgitust ei tekita toit,vaid sinna sattunud saasteosakesed ja elusorganismid. Puhas ja kvaliteetne toit ei tekita myrgitust.
m
meretagune asi/ 21. aprill 2021 22:49
See teeb peast iga viienda imelikuks